20th، آوریل 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 20 th آوریل 2014 ساعت 10:58 ب.ظ | کد خبر: 13921  

به گزارش دزمهراب  ˈحبیب الله آصفیˈ روز یکشنبه در نخستین نشست شورای اداری شهرستان دزفول در سالن اجتماعات این فرمانداری افزود: با توجه به تنگناهای موجود نباید از دولت انتظار داشت به تنهایی مشکلات اقتصادی کشور را حل کند. 81129836-5636715

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود ،تعطیلی کارخانه ها و بیکاری نیروی انسانی اظهار کرد:اگر با بخش خصوصی مهربان تر برخورد شود با اعتماد به بخش خصوصی و کنار گذاشتن تنگ نظری می توان مشکل اشتغال جوانان را با کمک سرمایه گذاران این بخش مرتفع کرد.

آصفی به روسای ادارات دزفول وعده داد ، مدیرانی که در جذب سرمایه گذار برای توسعه دزفول موفق عمل کنند مورد تشویق قرار گرفته و پاداش دریافت می کنند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته تنها 30 درصد اعتبارات دولتی در دزفول جذب شده اظهار داشت : وضعیت اعتبارات در دوران جنگ نیز اینگونه نبود اما با ثبات اقتصادی انتظار می رود وضعیت اقتصاد کشور بهبود یابد.

نماینده عالی دولت در دزفول با اشاره به ظرفیت های این شهرستان در بخش های مختلف ، از دزفول به عنوان سرآمد شهرهای کشور از نظر جاذبه های طبیعی و تولیدات کشاورزی نام برد و گفت:افتخارات مردم دزفول در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس هرگز فراموش نخواهد شد و کار کردن در شهری با این افتخارات کاری بس دشوار است.

وی افزود:شاخص هایی که در شهرستان دزفول وجود دارد قابل مقایسه با شهرهای دیگر نیست و هیچ شهری مانند دزفول نمی تواند در تحقق شعار امسال موفق باشد.

آصفی با اشاره به ظرفیت های گردشگری دزفول گفت:رسانه های جمعی فعال در دزفول ظرفیتی برای معرفی جاذبه های گردشگری این شهرستان می باشند که باید در راستای جذب گردشگر به وظیفه خود عمل کنند.

وی همچنین از برخی سایت های خبری دزفول که بیشتر وقت و انرژی خود را صرف مسایل سیاسی می کنند انتقاد کرد و گفت:از بازی های سیاسی چیزی عاید مردم نمی شود.

معاون استاندار خوزستان در ادامه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای راه اندازی کارخانه فولاد دزفول ارائه کرد و گفت: فرودگاه دزفول نیز در مسیر توسعه قرار گرفته که با گسترش این فعالیت ها دزفول در مسیر پیشرفت و توسعه قرار می گیرد.

وی با اشاره به مشکلات کشاورزی در دزفول گفت:بخش کشاورزی دزفول به رغم ظرفیت بالا با مشکلات روبروست و کشاورزان به رغم تولیدات بالا به دلیل فقدان بازار فروش مناسب متضرر می شوند.

آصفی افزود:در این راستا نشست هایی برگزار شده و برای صادرات مازاد محصولات کشاورزی دزفول برنامه هایی در نظر گرفته شده که امیدواریم موثر باشد.

وی در ادامه با انتقاد از بی مهری مدیران دستگاههای اجرایی به بخش های سردشت ،شهیون و حتی بخش مرکزی این شهرستان گفت:همه مردم در تمام مناطق باید از خدمات نظام بهره مند شوند.

آصفی در این نشست از مدیران دستگاه های اجرایی دزفول خواست با تعامل بیشتر با مدیران کل و دعوت آنان برای حضور در شهرستان نسبت به حل مسایل و مشکلات با نگاه به مناطق حاشیه ای شهر و مناطق محروم اقدام کنند.

ایرنا

ارسال نظر

     


-->