روزانه 15 هزار نفر از نمایشگاه هوایی راهیان نور دیدن می کنند - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
27th، مارس 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 27 th مارس 2016 ساعت 5:55 ب.ظ | کد خبر: 41343  

رئیس عقیدتی سیاسی پایگاه چهارم شکاری دزفول شمار بازدید کنندگان از نمایشگاه هوایی راهیان نور را روزانه به طور میانگین ١۵ هزار نفر عنوان کرد و گفت:در برخی روزها تا ۲۰ هزار نفر نیز از این نمایشگاه دیدن کرده اند.

یه گزارش دزمهراب مایشگاه بزرگ هوایی راهیان نور که از ۲۹ اسفند ماه ۹۴ در پایگاه چهارم شکاری دزفول برپا شده تا ۱۱ فروردین ماه ۱۳۹۵ برای بازدید علاقه مندان برپاست.
حجت الاسلام علی مطهری نژاد  با اشاره به استقبال گسترده مسافران نوروزی و کاروان راهیان راهیان نور از نمایشگاه بزرگ هوایی راهیان نور افزود:پرواز نمایشی هواپیماهای شکاری مورد استقبال گسترده مسافران نوروزی و کاروان های راهیان نور قرار گرفته است.
رییس عقیدتی سیاسی پایگاه چهارم شکاری دزفول افزود:پیش بینی می شود شمار بازدیدکنندگان از این نمایشگاه در روزهای پایانی نمایشگاه روزانه تا ٣٠ هزار نفر برسد.


فرمانده پایگاه چهارم شکاری وحدتی دزفول نیز از نمایشگاه هوایی راهیان نور به عنوان فرصتی برای نمایش توان و اقتدار نیروی هوایی نام برد و گفت:این نمایشگاه فرصتی است تا نسل جوان با دستاوردهای دفاع مقدس بیشتر آشنا شود.
امیرسرتیپ دوم خلبان سیدحمیدرضا آشنا با اشاره به استقبال خوب راهیان نور از این نمایشگاه در هفته نخست برپایی این نمایشگاه افزود:در این نمایشگاه توان رزمی دفاعی نیروی هوایی از جمله جنگنده های تیز پرواز و ترابری این پایگاه به نمایش گذاشته شده است.


وی گفت:در مدت برپایی نمایشگاه هوایی راهیان نور روزانه چند سورتی پرواز نمایشی توسط هواپیماهای شکاری انجام می شود که با استقبال بازدید کنندگان روبرو شده است.
پایگاه چهارم شکاری دزفول به عنوان پایگاه مقدم هوایی در طول هشت سال دفاع مقدس مقاومت جانانه ای داشته و خلبانان دلیر این پایگاه نیز رشادت غیرقابل توصیفی در دفاع از حریم هوایی و زمینی میهن اسلامی از خود نشان دادند.
این پایگاه که در هشت سال دفاع مقدس به عنوان پایگاه مقاومت شناخته شد در هشت سال دفاع مقدس ۵۰ خلبان شهید تقدیم دفاع از اسلام و میهن کرد.
نمایشگاه هوایی راهیان نور از جمله جاذبه های گردشگری جنگ در استان خوزستان می باشد که همه ساله مورد استقبال گسترده کاروان های راهیان نور و مسافران نوروزی قرار می گیرد.


در نمایشگاه هوایی راهیان نور دزفول علاوه بر نمایش هواپیماهای جنگنده و شکاری انواع تجهیزات هوایی ، نظامی و فرهنگی به نمایش در آمده است.
شهر دزفول پایتخت مقاومت ایران در ایام نوروز پذیرای مسافران نوروزی و راهیان نور از سراسر کشور است.
پایگاه چهارم شکاری دزفول با اجرای یک هزار و ۵۱۵ سورتی پرواز برون مرزی در دوران دفاع مقدس نقش مهمی در بمباران مواضع دشمن بعثی و پشتیبانی از رزمندگان داشت.


دزفول در شمال استان خوزستان در دوران دفاع مقدس مورد اصابت ۱۷۶ موشک دوربرد ، ۴۸۹ بمب و راکت و پنج هزار و ۸۲۱ گلوله توپ دشمن قرار گرفت.
به پاس ایستادگی و مقاومت مردم دزفول در مقابل بمباران موشکی ، هوایی و توپخانه ای دشمن ، این شهر به عنوان پایتخت مقاومت ایران اسلامی انتخاب شد.

ارسال نظر

     


-->