روز چهارم آذر باید به عنوان روز مقاومت مردم اندیمشک در تقویم ثبت شود - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
13th، نوامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 13 th نوامبر 2014 ساعت 1:59 ب.ظ | کد خبر: 22768  

امام جمعه اندیمشک با اشاره به مقاومت ستودنی مردم شهرستان اندیمشک در چهارم آذر ۱۳۶۵ در مقابل رژیم بعثی عراق  در رابطه با این روز گفت: این روز باید به عنوان روز مقاومت مردم اندیمشک در تقویم کشور ثبت شود.

حجت الاسلام ‘نعمت الله خدامی’ در نشست هماهنگی بزرگداشت روز چهارم آذرهم چنین گفت  : در این روز اندیمشک و بویژه منطقه راه آهن این شهر هدف حملات هوایی ۵۴ فروند جنگنده دشمن قرار گرفت.

وی گفت:این بمباران ، یک ساعت و نیم به طول انجامید و جمع زیادی از مردم اندیمشک در این روز به خاک و خون کشیده شدند. خدامی افزود:شاهدان عینی این روز هنوز هم خاطرات مقاومت ستودنی مردم را در ذهن دارند. وی گفت:صدها شهید و مجروح در این روز تقدیم نظام و انقلاب شد.

حجت الاسلام خدامی افزود:امسال باید برنامه این روز به نحو شایسته برگزار شود و ضرورت دارد به صورت جدی تر برای ثبت این روز به عنوان روز مقاومت مردم تلاش کنیم.

‘امیر حمزه بزرگی’ معاون فرماندار اندیمشک هم در سخنانی این روز را روزی ماندگار در تقویم ایثار و شهادت این شهرستان دانسته  و در ادامه  گفت: برگزاری ویژه برنامه این روز با همکاری کلیه نهادها و ادارات کیفی تر از سال های گذشته خواهد بود.

‘مرتضی طیبی’ مسوول موسسه فرهنگی هنری غدیر نیز به عنوان دبیر یادواره چهارم آذر اندیمشک، خواستار حمایت بیشتر در راستای اجرای ویژه برنامه این روز شد.

در این نشست در خصوص نحوه اطلاع رسانی، چاپ ویژه نامه مناسبتی این روز، برگزاری آیین چهارم آذر در میدان راه آهن و سایر برنامه های آن بحث و تصمیمات لازم گرفته شد.

چهارم آذر

ایرنا

ارسال نظر

     


-->