روز چهارم جشنواره؛ روز فیلم های کاملا معمولی - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
6th، فوریه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 6 th فوریه 2015 ساعت 12:42 ب.ظ | کد خبر: 26560  

بسم ا… الرحمن الرحیم

جشنواره سی و سوم فیلم فجر در دزمهراب/ نگاهی به فیلم های روز چهارم بخش مسابقه سینما شکوفه؛

                 روز چهارم؛ روز فیلم های کاملا معمولی!

رحیم قاسمی-دزمهراب: روز چهارم جشنواره در سینماشکوفه با اکران فیلم طعم شیرین خیال اثر کمال تبریزی در آغاز شد و این مساله انتظار تماشاگران را حداقل از لحاظ جنبه سینمایی فیلم بالا برده بود به طوری که فکر می کنم برای اولین بار بود که سالن سینما به طور کامل پر می شد؛ ولی باز هم خبر آنچنانی ای نبود! همچنین پس از تماشای فیلم دوم دیگر کاملا مصمم شدم تا لقب روز فیلم های معمولی را به چهارمین روز بدهم!

حواشی:

  • برخی دوستان گفته بودن که چرا اینقدر تحلیل هام از فیلم ها منفی هستن؟! والا حقیقتش من که علاقه ای به منفی نوشتن ندارم ولی گاهی گریزی از امر نمی بینم چراکه تا به امروز اکثر فیلم ها نه تنها از لحاظ محتوایی بلکه از لحاظ رعایت تکنیک های سینمایی در وضعیت خوبی نمی بینم.
  • بخش قابل توجهی از تماشاگران بعد از دیدن اسم آقای کمال تبریزی بر روی پرده سینما شروع به تشویق ایشون کردن البته بعد از پایان فیلم فک نمی کنم خیلی هاشون انتظار چنین فیلمی از ایشون داشته بوده باشن!

نگاهی به فیلم ها:

  1. “طعم شیرین خیال”؛ فیلمی معمولی با موضوعی خوب.

کمال تبریزی که سابقه فیلم های مساله دار را نیز در کارنامه فیلم سازی خود می بیند، اینبار به سراغ سوژه ای خنثی و البته خوب رفته است! موضوع این فیلم در دو کلمه حفظ طبیعت است و در خلاصه این داستان آمده است:«» نکته جالب این است که در میانه های فیلم با انیمیشن هایی مواجه می شویم که مکمل سکانس های دیگر فیلم هستند ولی به نظر من این انیمشن ها مقداری فیلم را مضحک نشان می دهند و از شان آن می کاهند. فیلم طنز نیست ولی سعی کرده با خلق تعدادی موقعیت طنز بر جذابیت داستان بیفزاید که در این امر نیز تا حدودی موفق بوده است. در رویکرد این فیلم نسبت به طبیعت می توانید تا حدودی فیلم نارنجی پوش را در ذهن خود آورده و آنرا با این فیلم مقایسه کنید.

فیلم طعم شیرین خیال

  1. “حکایت عاشقی”: روایت موضوعی مهم با داستانی کلیشه ای و تکراری.

این فیلم به روایت رابطه ای عاشقانه در اثنای بمباران شیمیایی حلبچه در زمان جنگ تحمیلی می پردازد ولی نه توانسته رابطه عاشقانه را به خوبی به تصویر بکشد و نه بمباران شیمیایی حلبچه را! و پرداخت فیلم به هر دو موضوع که البته رابطه تنگانگی باهم دارند پرداختی تکراری و کلیشه ای است و اشکال اصلی آنرا من در فیلمنامه آن می بینیم لذا این فیلم نیز از فیلمی معمولی فراتر نمی رود. در خلاصه داستان این فیلم آمده است:«»

ارسال نظر

     


-->