رونمايی از فيلم «نفس» همزمان با روز مقاومت +معرفی فیلم - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
17th، می 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 17 th می 2016 ساعت 1:37 ق.ظ | کد خبر: 43186  

به گزارش دزمهراب رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول اعلام کرد: یکی از برنامه​ های چهارم خرداد در شهرستان دزفول، رونمایی از فیلم «نفس» ساخته نرگس آبیار است.
سعادتی‌فردگفت: و به همین مناسبت چهارم خرداد؛ روز مقاومت و پایداری و روز دزفول، برنامه‌هایی فرهنگی و هنری در شهرستان پیش‌بینی‌ شده از جمله برگزاری نمایشگاه عکس و نقاشی دفاع مقدس است که در مجتمع سینمایی‌ دزفول دایر خواهد شد.
وی اظهار کرد: این نمایشگاه از سوم تا هفتم خرداد در این مجتمع پذیرای علاقه‌مندان و هنر دوستان خواهد بود. همچنین برگزاری شعر با گویش دزفولی نیز از دیگر برنامه‌هایی است که به مناسبت سالروز ۴ خرداد در شهرستان پیش‌بینی شده است.

سعادتی‌فرد از برگزاری مراسمی رونمایی‌ از فیلم «نفس» ساخته نرگس آبیار در این شهرستان خبر داد و گفت: پیش‌بینی شده است عوامل این فیلم روز چهارم خرداد که سالروز مقاومت دزفول است با حضور در مجتمع سینمایی دزفول از این فیلم رونمایی به عمل آورند.

 

معرفی فیلم:

کارگردان: نرگس آبیار
نویسنده: نرگس آبیار
بازیگران: مهران احمدی، پانته‌آ پناهی ها، گلاره عباسی، سیامک صفری، شبنم مقدمی، ساقی زینتی، محمدرضا شیرخانلو، ساره نورموسوی، علی خانبابایی، جمشید هاشم پور

posternafastitr1خلاصه داستان فیلم :
روایتی از زندگی چهار کودک با نام‌های بهار، نادر، کمال و مریم است که همراه پدرشان غفور و مادربزرگ در دهه۵۰ خورشیدی نفس می‌کشند! دنیای این کودکان دنیایی است پر از رویاهای زیبای کودکانه که قرار است رنگ حقیقت به خود بگیرد.

فیلم سینمایی «نفس» سومین ساخته نرگس آبیار در بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد. «نفس» قصه زندگی یک خانواده بین سال های ۵۷ تا ۶۲ است. نقش اصلی فیلم «نفس» را ساره پور موسوی، بازیگر خردسال ایفا می‌کند. ساخته قبلی نرگس آبیار، فیلم «شیار ۱۴۳» سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن، فیلم برتر تماشاگران و جایزه ویژه هیئت داوران را از سی و دومین جشنواره فیلم فجر کسب کرده است.

 

یادداشت نرگس آبیار، کارگردان فیلم «نفس»:
سال ها پیش ، شروع به نوشتن داستانی کردم که نمی دانستم چه پایانی پیدا می کند از آن دست داستان های بلند که هر چند ماه به سراغش می روی و مرورش می کنی ، چند صفحه ای به آن اضافه می کنی ، و بعد دیگر می رود برای چند ماه بعد که باز ویرت بگیرد که موضوعش را پی بگیری و بنویسی و آن وقت به سراغش بیایی .
داستان نفس این طوری شکل گرفت. شاید تعداد صفحات رمان زیاد نباشد ، اما نوشتنش شش سال طول کشید. دو سال پیش شروع کردم به نوشتن فیلمنامه از روی رمان . رمانی که هنوز چاپ نشده است و چه بسا همزمان با اکران فیلم چاپ شود . نتیجه اش شد نفس ، فیلمی که پیش روی شماست. نفس بخشی از خاطرات جمعی آدم هایی ست که در اواخر دهه ۵۰ و اوایل دهه ۶۰ نفس کشیده اند.

ایکنا.سلام سینما 

ارسال نظر

     


-->