زمزمه های حذف تندیس شهدا از مرکز شهر دزفول - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
18th، اکتبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 18 th اکتبر 2014 ساعت 3:06 ب.ظ | کد خبر: 21585  

قرار است تندیس زیباتری نصب کنیم

 زمزمه های حذف تندیس شهدا از مرکز شهر دزفول

 بدلیل باد شدید مدتی بود که تندیس سرداران شهید در میدان امام دزفول کج شده بود و هر لحظه احتمال سقوط این سازه آهنی می رفت تا اینکه این سازه توسط مسئولان امر روز جمعه از این میدان جهت تعمیر پایین آورده شد، آوردن پایین این تندیس همان و زمزمه ی حذف همیشه از این میدان همان . این تندیس خیلی بزرگ است برای اینجا ، درختان نمای تندیس را از بین برده اند ، قرار است تندیس زیباتری نصب کنیم و… سخنانی بود تامل برانگیز و نگران کننده .این سخنان زمانی با اهمیت شد که “سایت خبری دزفول امروز” در گزارشی از قول یکی از مسئولان شهرداری نوشته است: “این تندیس پس از تعمیر در نزدیکی گلزار شهدای شهید آباد دزفول و یا مرکز فرهنگی دفاع مقدس، نصب خواهد شد.”!!!

طبق تحقیق پلاک از یکی از مسئولان شهرداری این سخن را تایید کرده است و اعلام شده پایه این سازه فرسوده شده است!

اگر این تندیس قابل تعمیر می باشد و می شود بعد از تعمیر آن را در نزدیکی شهیدآباد و یا مرکز دفاع مقدس نصب نمود ،مگر مکان فعلی اش چه مشکلی دارد؟! آیا باد و کج شدن این سازه را باید بهانه دانست و مشکوک به آن نگریست؟!

این تندیس بیش از ۱۲ سال است که در این میدان نصب شده است که بر روی آن علاوه بر تصویر امام و رهبری ، تصویر سرداران شهید دزفول حک شده است و هم از لحاظ مکانی و هم از لحاظ طراحی زیبا و شایسته است .

مسئولان امر بهتر است در خصوص مقاوم سازی این تندیس اقدام نمایند، نباید برای حل یک مسئله ، صورت مسئله را پاک کرد و به راهکار توجیه و وعده روی نیاورند .

لذا با شناخت از اعضای محترم شورای شهر که همگی نیروهای ارزشی این شهرند و نیز نگاه فرهنگی دوستان شهرداری و شخص شهردار محترم ،امید است بزودی با درایت این دوستان و پس تعمیر این تندیس باردیگر در این میدان نصب گردد.

میدان امام و مرکز شهر یادآور اعزام نیروها و راهپیمایی های دوران انقلاب و دفاع مقدس بوده است، بهترین محل برای تندیس شهدا همین میدان است و لاغیر.

8

پلاک(انصارحزب الله دزفول)

نظر بینندگان
  1. غلامرضا says:

    درسته میخواهند مثل سابق مجسمه رضا شاه را نصب کنند.قراره امریکاییها بعد ازلغو تحریمها بریزند تودزفول برای کشت وکار و…..

  2. […]  سایت دز مهراب- ۲۶ مهرماه ۹۳: زمزمه های حذف تندیس شهدا از … […]

ارسال نظر

     


-->