پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

زمین ناهموار بود ولی بازی فولاد هموار!

فولاد خوزستان با برتری مقابل پرسپولیس، نخستین برد خود در لیگ برتر چهاردهم را کسب کرد.

47262_635430548938403374_s

 در ادامه دیدارهای هفته دوم لیگ برتر فوتبال کشور، فولاد خوزستان از ساعت 19:30 در ورزشگاه غدیر اهواز به مصاف پرسپولیس رفت که این دیدار با برتری 2 بر صفر فولاد روی گل‌های دقیقه 45 سروش رفیعی و دقیقه 53 اسماعیل شریفات خاتمه یافت.

بازی تحت تاثیر زمین ناهموار آغاز شد و میزبان اهوازی از ابتدا بازی تهاجمی ظاهر شد با این حال پرسپولیس هم در ضد حملات خطرناک نشان داد که دقیقه 7 ضربه رضا نوروزی از کنار دروازه فولاد بیرون رفت. دقیقه 12 مدافعان پرسپولیس در یک‌قدمی دروازه توپ را از مقابل ایوب والی دور کردند. 2 دقیقه بعد نوبت سروش رفیعی بود که دروازه را هدف بگیرد اما شوت او به جایی نرسید.

دقیقه 20 و لحظاتی بعد از آنکه محسن بنگر با ضربه سر از فروپاشی دروازه پرسپولیس جلوگیری کرد، محمدرضا خانزاده با خطا بر روی بازیکن فولاد کارت زرد گرفت. 2 دقیقه بعد شوت سروش رفیعی با واکنش نیلسون دفع شد و در ادامه بازی دامنه حملات فولاد افزایش پیدا کرد. فشار حملات فولاد به ویژه از سمت راست، سبب شد مدافعان پرسپولیس به خطاهای متوالی روی بیاورند که حاصل آن دومین کارت زرد پرسپولیس برای حمید علی عسگر بود.

لحظات پایانی نیمه نخست با حملات بی‌امان فولاد همراه بود، نیلسون دقیقه 43 شوت چاگو را مهار کرد اما اشتباه مدافع پرسپولیس در دقیقه 45 و توپی که به سروش رفیعی برخورد کرد دور از دستان این دروازه بان وارد دروازه شد تا نیمه نخست با برتری یک بر صفر فولاد خاتمه یابد.

نیمه دوم با دو کارت زرد برای رضا حقیقی و احمد نوراللهی بازیکنان پرسپولیس آغاز شد و در همان نخستین موج حملات این نیمه اسماعیل شریفات در دقیقه 53 با شوتی مهار نشدنی گل دوم تیمش را وارد دروازه نیلسون کرد. دقایقی بعد سروش رفیعی در مقابل دروازه فرصت دیگری را از دست داد. لحظاتی بعد از آنکه محمد نوری جایگزین رضا حقیقی شد شوت رفیعی به تیر دروازه پرسپولیس اصابت کرد.

دقیقه 73 رضا نورمحمدی پنجمین کارت زرد بازیکنان پرسپولیس را در این دیدار دریافت کرد. دقیقه 82 محمد عباس زاده جای خودش را به مهدی طارمی داد. دقیقه 85 اعتراض پیام صادقیان به داور سبب شد تا کارت قرمز مستقیم را در مقابل چشمانش ببیند و محسن بنگر هم ششمین اخطاری پرسپولیس در این دیدار بود، ضمن آنکه یوسف وکیا و سروش رفیعی هم جای خود را به بهمن کامل و رضا احمدی دادند. ایوب والی دیگر بازیکنی بود که در ادامه دیدار کارت زرد گرفت تا فولاد هم در این بازی از اخطارهای داور بی نصیب نماند.

در نهایت این دیدار با برتری 2 بر صفر فولاد خاتمه یافت تا این تیم اهوازی نخستین برد در لیگ چهاردهم را کسب کند و پرسپولیس هم در پایان هفته دوم یک امتیازی باقی بماند.

 

رهیاب نیوز

اخبار مرتبط