زنده گیری 2حلقه گرزه مار/ دستگیری شکارچیان با 6حلقه پرنده تیهو - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
31st، می 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 31 st می 2016 ساعت 6:58 ب.ظ | کد خبر: 43730  

به گزارش دزمهراب فرهاد قلی‌نژاد اظهار داشت: دو حلقه گرزه مار، توسط عشایر منطقه شهیون دزفول زنده گیری و تحویل ماموران یگان حفاظت محیط‌زیست دزفول داده شد که پس از آن در زیست گاه طبیعی خود رهاسازی شدند.
وی افزود: گرزه مار از خانواده افعی بوده و جزء مارهای سمی به حساب می‌آید؛ پراکنش این مارها در مناطق کوهستانی، سنگلاخی و علف زارها است.
رئیس اداره محیط زیست دزفول عنوان کرد: گرزه مارها از موش‌ها، گنجشک‌ها و تخم پرندگان تغذیه می‌کنند و در نتیجه به طور طبیعی دشمن و شکارچی انسان به شمار نمی‌آیند.
وی گفت: با هدف حفظ محیط زیست و جلوگیری از غنای طبیعی شهرستان با شکارچیان غیر مجاز در دزفول برخورد شد و گونه‌های جانوری کشف شده از آن در طبیعت شهرستان رها سازی شدند.

قلی نژاد بیان کرد: همچنین در پی گزارش رسیده پیرامون زنده گیری پرندگان وحشی توسط متخلفین، ماموران یگان حفاظت محیط زیست منطقه قلعه شاداب شهرستان دزفول به محل مورد نظر مراجعه و تعداد ۶ قطعه پرنده تیهو به همراه وسایل و ادوات زنده‌گیری از متخلفین کشف و ضبط گردید.
وی افزود: پرندگان مذکور نیز توسط متخلفین و برخلاف قوانین و مقررات محیط زیست و به قصد عرضه و فروش غیر قانونی زنده گیری شدندکه این عمل ممنوع و سبب خروج گونه از طبیعت و کاهش جمعیت آنها می‌شود.
رئیس اداره محیط زیست دزفول اظهار کرد: پرندگان مذکور پس از کشف در طبیعت منطقه شکارممنوع قلعه شاداب دزفول، رها سازی شدند.
وی گفت: پرنده تیهو از پرندگان وحشی زیستگاه‌های زاگرس بوده و زیستگاه این پرنده در شمال شهرستان دزفول شامل منطقه شکارممنوع قلعه شاداب، هفت تنان و سالن کوه است.
تسنیم

download (3)

نظر بینندگان
 1. ته هیجان says:

  ضمن تشکر از آنان که مارها را از طبیعت گرفتند و آنان که مارها را به طبیعت پس دادند.
  اکنون گزینه های احتمالی زیر مطرح است :
  ۱- شهیون و منطقه ای که مارها در آن پیدا شده اند جزو طبیعت نیست و باید ممنون باشیم از تیم آقای قلی نژاد که مارهای آواره را به طبیعت رسانده اند؟
  ۲- شهیون طبیعت هست اما جایی که تیم آقای قلی نژاد مارها را رها کرده اند طبیعت تر هست؟
  ۳- شهیون و جایی که مارها گیر افتاده اند طبیعت است اما عشایر منطقه وظیفه دارند برای آقای قلی نزاد و همکارانش کار اضافه بتراشند؟
  ۴- آقای قلی نژاد علاقه به کار رسانه یی دارد و از عشایر منطقه میخواهد که برایش مار بگیرند تا او و همکارانش مارها را طی اقدامی رسانه ای مجدد رها کنند؟
  ۵- مارهای شهیون هم باید نان بخورند؟
  ۶- هیچکدام؟
  به ۱۰۰ از کسانی که پاسخ صحیح را به دبیرخانه مارهای شهیون ارسال کند یک حلقه گرزه مار ایمیل میشود.

  • bitab says:

   tanz nevis khobi mishin aali bood yani kharabam kardi ba tahlilat . ama tamam masaaeli ke goftin karshenasi shode bood. gozine 2 doroste

ارسال نظر

     


-->