سازمان آب و برق خوزستان با دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول تفاهم نامه همکاری امضا کرد+تصاویر - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
14th، ژوئن 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 14 th ژوئن 2016 ساعت 12:20 ب.ظ | کد خبر: 44221  

به گزارش دزمهراب صبح امروز سه شنبه تفاهم نامه توسعه همکاری صنعت و دانشگاه بین سازمان آب و برق خوزستان و دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول منعقد شد.

رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در گفتگو با دزمهراب در این خصوص گفت: اولین تفاهم نامه رسمی که منجر به فرآیند اقدام در توسعه روابط بین بخش صنعت و حوزه دانشگاهی میشود امروز منعقد شد.

دکتر “محمدرضا عصاری” با بیان اینکه تفاهم نامه هایی نیز قبلاً صورت پذیرفته است، افزود: تفاوت این تفاهم نامه با دیگر تفاهم نامه ها این است که گام اقدامش در حوزه عملیاتی آن امروز رقم خورد و قراردادهایی که متعاقب این تفاهم نامه قرار منعقد شود حداکثر ظرف سه ماه آینده آماده میشود.

وی تصریح کرد: زیرساخت های لازم جهت کار پنج ساله برای تبدیل کردن این دانشگاه به آرندی بخش نیروگاه های برق آبی و مجموعه صنعت آب دارد صورت می گیرد و در آینده شاهد این خواهیم بود که کلیه تحقیقات بنیادین و کاربردی در بخش آب و صنعت نیروگاه های برق آبی در این دانشگاه رقم بخورد.

رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول با بیان اینکه تلاش برای هم افزایی بین دانش و صنعت به شکوفایی بخش اقتصاد کشور منجر میشود، عنوان کرد: تاکیدی که مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی و عدم وابستگی کشور به بیرون و تکیه بر سرمایه های داخلی دارد، امروز یکی از گام های اساسی آن در حوزه دانش اتفاق افتاد تا در طی سالهای آینده شاهد نتایج شکوفایی آن باشیم.

دکتر عصاری همچنین اظهار کرد: این تفاهم نامه در ۹ شاخه ی تخصصی کاری ازجمله نیروی انسانی، انرژی های تجدید پذیر، نیروگاه های برق آبی، فناوری های آبی و موارد دیگر منعقد شد  که قرار است دانشگاه در این ۹ حوزه طرح های بنیادین وکاربردی مورد نیاز بخش صنعت آب را خصوصا برای سه نیروگاه و شبکه توزیع آبیاری انجام دهد و دستاورد هایش منجر به بهره برداری این سیستم بشود.

همچنین مدیر دفتر پژوهش های کاربردی سازمان آب و برق خوزستان اظهار کرد: دو تفاهم نامه شامل کلی و اجرایی امروز تبادل شد که به یاری خدا بتوانند با قرار داد های پژوهشی مبادله شود و هرشرکت می توانند تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان قرارداد داشته باشند که پایه ایی برای اقتصاد دانش بنیان بشود.

دکتر “مهرداد حیدری”  تصریح کرد: شرکت های دانش بنیان در استان رتبه ۹ کشور را دارد ولی از آنجایی که ما یک استان صنعتی هستیم و پتانسیل بسیار زیادی برای فناوری و صنعت داریم این رتبه زیبنده استان نیست چون ما مصرف کننده تکنولوژی هستیم.

وی افزود: اگر مسئولین استان، دانشگاه ها، پارک علم و فناوری و نیز صنایع دست در دست هم دهیم می توانیم در دو سال آینده شتاب بسیارخوبی به ارتقای رتبه استان در شرکت های دانش بنیان داشته باشیم، ما در سازمان آب و برق سعی می کنیم با پارک علم و فناوری خوزستان دانشگاه های استان بنیاد نخبگان خوزستان روابط نزدیکی داشته باشیم.

IMG_1039 IMG_1041 IMG_1047 IMG_1054 IMG_1068 IMG_1081 IMG_1083

ارسال نظر

     


-->