سال تحصيلي جديد در حوزه علميه آيت الله قاضي دزفول آغاز شد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
17th، سپتامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 17 th سپتامبر 2013 ساعت 3:47 ب.ظ | کد خبر: 6815  

در این آیین که روز سه شنبه در محل حوزه علمیه آیت الله قاضی دزفول برگزار شد آیت الله سیدحسن آقامیری استاد حوزه و از علمای دزفول در سخنانی با تبریک میلاد امام رضا (ع) در خصوص فضیلت hozeعلم آموزی در اسلام سخنانی ایراد کرد.
وی با بیان احادیثی از پیامبر گرامی اسلام (ص) در خصوص فضیلت کسب علم افزود: به فرموده حضرت محمد مصطفی (ص) پایه و اساس همه خیرها و خوبی ها علم است و هر بلایی که بر انسان وارد می شود ناشی از جهل و نادانی است.
آیت الله آقامیری همچنین در خصوص کیفیت علم گفت:علمی که در دانشگاه ها آموخته می شود برای بهتر زندگی کردن انسان است مثل علم کشاورزی ، فیزیک ، شیمی و داروسازی که همه کاربرد دنیوی دارد اما ماهیت معارف الهی رساندن انسان به کمال است.
وی ضمن توصیه به طلاب جوان مبنی بر فراگیری معارف الهی و بهره گیری از فرصت علم آموزی در حوزه های علمیه افزود: افرادی چون شیخ مرتضی انصاری با فراگیری علوم و معارف الهی به کمال انسانی دست یافتند.
این استاد حوزه علمیه همچنین به تشریح وضعیت حوزه های علمیه در کشور پرداخت و گفت:حوزه های علمیه امروز از امکانات بسیار خوبی نسبت به گذشته برخوردار بوده و طلاب از این امکانات به نحو احسن برای فراگیری و کسب معارف الهی بهره ببرند.
آیت الله آقامیری در ادامه با تاکید بر بهره گیری از وقت و قناعت در دوران کسب علم از سوی طلاب آنان را به مذاکره و مباحثه در فراگیری معارف الهی توصیه کرد و افزود:قناعت یکی از عوامل پیشرفت و موفقیت اهل علم بوده است.
امام جمعه دزفول نیز در این آیین در سخنانی استقبال طلاب و فضلا از حوزه علمیه دزفول را قابل توجه دانست و گفت: با توجه به استقبال روز افزون از حوزه علمیه دزفول طرح توسعه حوزه علمیه آیت الله قاضی با جدیت دنبال می شود.
حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی افزود: با شتاب بخشیدن به حرکت بالنده در حوزه علمیه و برداشتن گام های بلند رو به جلو زمینه برای معرفی پیشینه با عظمت دزفول که علمای بزرگی را پرورش ، تربیت و به جهان اسلام تقدیم کرد فراهم می شود.
وی همچنین از خدمات حجت الاسلام شاه آبادی مدیر پیشین مدرسه علمیه دزفول که در دوران مسوولیت وی حوزه علمیه دزفول در مسیر پیشرفت علمی و بالندگی حرکت کرد تقدیر و حجت الاسلام کیانی را به عنوان مدیر جدید مدرسه علمیه آیت الله قاضی معرفی نمود.
حجت الاسلام کیانی مدیر جدید حوزه علمیه دزفول نیز در سخنانی گفت: در سال تحصیلی جدید ۴۰ متقاضی فراگیری علوم دینی در این حوزه علمیه پذیرفته شدکه در دو کلاس مشغول تحصیل می شوند.
وی با تاکید بر ضرورت تقویت حوزه های علمیه و فراهم کردن امکان تحصیل علاقه مندان به فراگیری علوم و معارف دینی با توجه به استقبال صورت گرفته افزود: با توجه به وضعیت دانشگاهها ، توجه بیش از پیش به حوزه های علمیه ضروری است.

ارسال نظر

     


-->