ستاد مدیریت بحران شهرستان دزفول نسبت به ورود سامانه بارشی و حضور شهروندان در عرصه های طبیعی هشدار داد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
18th، دسامبر 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 18 th دسامبر 2021 ساعت 2:35 ب.ظ | کد خبر: 65273  

به گزارش دزمهراب از روابط عمومی فرمانداری ویژه دزفول روز جمعه طی اطلاعیه ای اعلام کرد باتوجه به ورود سامانه بارشی و احتمال وقوع بارش در ساعات آینده، ضمن تداوم حفظ آمادگی، کشیک‌های شبانه روزی دستگاه‌های عضو ستاد برقرار بوده و اجرای مقررات محوله در دستور کار قرار گرفته است.

روابط عمومی فرمانداری ویژه دزفول از شهروندان خواست برای حفظ ایمنی در مقابل صاعقه، تند بادِ لحظه‌ای و سیلاب احتمالی ،از حضور در عرصه های طبیعی نظیر رودخانه و جنگل جلوگیری و برنامه‌های تفریحی در طبیعت را به روزهای دیگری موکول کنند.

هواشناسی دزفول نیز اعلام کرد: از اواخر روز جمعه با تقویت سامانه بارشی بتدریج شاهد رگبار و رعد و برق ، وزش تند بادهای لحظه ای ، باد شدید، در مناطق مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات بارش برف خواهیم بود.
با توجه به حجم بارشها بویژه در مناطق شمال و شمال شرق و ارتفاعات استان آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلهای کوهستانی دور از انتظار نیست.

به گزارش هواشناسی دزفول، حجم بالای بارش همراه با سیلابی شدن مسیل‌های کوهستانی و آبگرفتگی معابر شهری بارش های بالاتر از ۱۰۰ میلیمتر در سردشت دزفول ، شهیون ، حسینیه، اندیکا، ، لالی و ارتفاعات شرقی ایذه خواهد بود

ارسال نظر

     


-->