ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، نهاد ترویجی نانو در دانشگاه آزاد دزفول را به‌ عنوان تنها حوزه برگزار کننده مسابقات نانو در استان معرفی کرد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
2nd، می 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 2 nd می 2016 ساعت 7:51 ب.ظ | کد خبر: 42696  

رئیس پژوهشکده نانو فناوری شهید چمران خوزستان عنوان کرد

رئیس پژوهشکده نانوفناوری شهید چمران خوزستان از فرآیند طولانی اداری برای تصویب بودجه طرح‌های پژوهشی انتقاد کرد و گفت: دانشگاه‌ها اغلب به دلیل کمبود بودجه حمایت‌های کافی از تحقیقات انجام نمی‌دهند.

دکتر نوید بزرگان با اشاره به اقدامات انجام‌ شده در این پژوهشکده در سال ۹۴، اظهار کرد: در طول بهمن و اسفند سال گذشته بالغ بر ۱۰ سمینار علمی در دانشگاه‌های استان مانند دانشگاه شهید چمران اهواز، صنعت نفت، دانشگاه آزاد اسلامی دزفول، پیام نور اهواز و … پیرامون موضوعات نانو برگزار شد.

وی افزود: در سال ۹۴ دانشجویان را بیشتر به‌ صورت تئوری با فناوری نانو و کاربردهای آن در رشته‌های مختلف شیمی، مهندسی مکانیک، پزشکی، کشاورزی و … آشنا کردیم و قصد داریم در سال ۹۵ این فعالیت‌ها را کاربردی و از حالت تئوری خارج کنیم.

رئیس پژوهشکده نانوفناوری شهیدچمران خوزستان با بیان این‌ که از معاونت‌های پژوهشی دانشگاه‌های استان انتظار همکاری و حمایت بیشتری داریم، گفت: تمام دانشگاه‌های استان باید جنبه‌های پژوهشی را در اولویت قرار دهند دانشگاه دیگر در جزوه‌ دادن و امتحان گرفتن از دانشجو خلاصه نمی‌شود بلکه تولید مقالات علمی، پژوهش‌ها و وضعیت کارگاه‌ها و تجهیزات آزمایشگاهی موجب ارتقاء رنکینگ دانشگاه می‌شوند.

بزرگان با ابراز گلایه از فرایند طولانی اداری برای تصویب بودجه طرح‌های پژوهشی، تصریح کرد: دانشگاه‌ها اغلب به دلیل کمبود بودجه حمایت‌های کافی از تحقیقات انجام نمی‌دهند که امیدوارم در آینده در زمینه‌های پژوهشی حمایت‌ها بیشتر شود.

وی تصریح کرد: با توجه به این‌ که پژوهشکده ما از نظر امکانات آزمایشگاهی با مشکلاتی مواجه است، تلاش می‌کنیم با هم‌افزایی از آزمایشگاه‌های دیگر دانشگاه‌های استان استفاده کنیم.

رئیس پژوهشکده نانوفناوری شهید چمران خوزستان ادامه داد: برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی در صورتی‌ که یک دستگاه یا ارگان دولتی بخشی از هزینه را تقبل کند، ستاد نانو بخش دیگر را به عهده می‌گیرد با توجه به این‌ که دانشگاه‌ها بودجه زیادی ندارند این رویه بسیار مفید است. در استان‌هایی مانند تهران و اصفهان صنایع در این زمینه بسیار کمک می‌کنند اما در خوزستان با وجود صنایع بزرگ مانند فولاد، پتروشیمی، نفت، گاز، پالایشگاه و … حمایت چندانی صورت نمی‌گیرد.

بزرگان همچنین با بیان این‌ که اردیبهشت‌ ماه هر سال مسابقه ملی نانو همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود، گفت: نهاد ترویجی نانو در دانشگاه آزاد اسلامی دزفول امسال بیشترین آمار ثبت‌نامی را داشته است و به همین علت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، این دانشگاه را به‌ عنوان تنها حوزه برگزار کننده این مسابقه در استان معرفی کرده است.

ایسنا

ارسال نظر

     


-->