پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

سخنان آیت الله جزایری در دزفول

images

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز در آیین نماز وحدت که دیروز 29 خرداد، با حضور اقشار مختلف مردم دزفول در حرم مطهر سبزقبا برگزار گردید؛با ارائه گزارشی از همایش ائمه جمعه استان خوزستان که با دعوت امام جمعه دزفول تشکیل شد افزود : در این همایش مسایل مختلف شهرها؛مطرح و تصمیمات مقتضی صورت میگیرد .

“آیت الله موسوی جزایری” تصریح کرد:جناب مستطاب حجت الاسلام قاضی دزفولی از معدود ائمه جمعه استان خوزستان است که مسایل و نیازهای مربوط به دزفول را مطرح و پیگیری می نمایند .

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به مقاومت مردم دزفول در دوران دفاع مقدس گفت: اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی که خود در دوران جنگ بعنوان یک شخصیت و فرمانده نظامی در استان خوزستان تشریف داشتند و از دزفول بعنوان شهر افتخارات یادمی فرمایند؛ “شهادتی است که برای این شهر افتخار است ” .

“آیت الله موسوی جزایری” تاکید کرد:اگر دزفول مقاوم است بخاطر اعترافی است که دشمن بعثی به این شهر داشت ،دشمنی که دائم بوسیله رادیو بغداد جنگ روانی براه انداخته بود .

“امام جمعه اهواز” با یادآوری بعضی از خاطرات مردم این شهر در دوران موشکباران و فجایع سنگین وارده از سوی دشمن بعثی گفت:وقتی مردم مقاوم و مصیب زده شهر خواستار عدم ارائه گزارش این شرایط سخت به امام راحل(ره) بودند؛واقعاً انسان را به اعجاب می اندازد .

عضومجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنان خود از دزفول به عنوان شهر جهاد و اجتهاد یاد کرد و گفت:در این شهر انسانهای بزرگواری همچون شیخ اعظم انصاری تربیت یافته اند که در حقیقت تربیت یافته مکتب آل محمد(ص) هستند .

ایشان همچنین با اشاره به وقایع عراق افزود::تروریست های تکفیری و وهابی گروهی آدمکش و ضد بشریت اند که ساخته و پرداخته دست استکبار جهانی می باشند.

وی بر اتحاد دولت و ملت عراق در برابر این تروریست ها تاکید کرد و افزود:تکفیری ها و وهابی ها بزودی به سزای اعمال ننگین خود خواهند رسید.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه بر حفظ آمادگی مسلمانان برای مقابله با گروه تروریستی داعش تاکید کرد و گفت:تا پای جان از عتبات عالیات دفاع خواهیم کرد.

“ایشان در پایان ضمن گرامیداشت یادوخاطره همه شهدا به تشریح فرازهایی از مناجات شعبانیه پرداخت .

پیش از سخنان نماینده ولی فقیه در استان خوزستان “حجت الاسلام قاضی دزفولی” ضمن خیر مقدم به ائمه جمعه معزز خوزستان بویژه حضرت آیت الله موسوی جزایری گزارشی از وضعیت سیاسی اجتماعی،اقتصادی و مقاومت مردم این شهر در دوران جنگ ارائه داد و گفت :این شهر با ۱۷۶ موشک،۴۸۹ بمب و ویرانی ۱۹هزار واحد مسکونی توسط صدامیان ونیز تقدیم ۲۶۰۰ شهید ثابت قدم و استوار باقی ماند و حسرت تسلیم را بر دل صدامیان گذاشت .

امام جمعه دزفول” همچنین دراین آیین باشکوه خواستار دیدار مردم خوزستان از جمله دزفول با مقام معظم رهبری وتجدید بیعت با ایشان ،تاسیس و راه اندازی دانشکده امیرالمونین در این شهر ،حل مشکلات موقوفه حوزه علمیه برای پذیرش طلاب جدید و حل برخی از مشکلات کشاورزی شهرستان دزفول شد.

مجد دز

اخبار مرتبط