پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

سرانه فضای ورزشی در دزفول از متوسط کشور پایین تر است

رییس اداره ورزش و جوانان  شهرستان دزفول سرانه فضای ورزشی این شهرستان را 51 سانتی متر مربع عنوان کرد و در ادامه  گفت:سرانه ورزشی دزفول کمتر از نصف متوسط کشوری است.

‘ پرویز رنگرز’  به مناسبت روز تربیت بدنی و ورزش، سرانه فضای ورزشی شهر دزفول را 42 سانتی متر مربع دانسته  و همچنین افزود: این رقم با سرانه 120 سانتی متری کشور فاصله بسیار دارد.

وی به اختلاف حدود 70 سانتی متری سرانه فضای ورزشی شهرستان دزفول نسبت به کل کشور اشاره نموده و تصریح نمود : مشکلات اعتباری در سالهای اخیر موجب شده فضاهای ورزشی در این شهرستان گسترش نیابد.

رییس اداره ورزش وجوانان شهرستان دزفول گفت: کمبود اعتبار در بخش ورزش و جوانان موجب شده تا پرداخت هزینه اعزام ورزشکاران به مسابقات ملی و نیز میزبانی مسابقات با مشکل مواجه شود.

رنگرز یکی از مشکلات هیات های ورزشی این شهرستان را نبود حامی مالی ناشی از فقدان کارخانجات و شرکت های صنعتی فعال دانست و افزود:با توجه به اینکه اقتصاد شهرستان دزفول بر پایه کشاورزی است و کشاورزان نیز گرفتار مشکلات مالی می باشند لذا بخش ورزش در این شهرستان با مشکل جدی مالی مواجه شده است.

وی تزریق اعتبارات دولتی به بخش ورزش و جوانان را ضروری دانست و خواستار ورود خیرین به بخش ورزش در راستای کمک به حل مشکلات جامعه ورزشی این شهرستان شد.

رییس اداره ورزش و جوانان دزفول گفت: پیگیری برای اخذ مجوز راه اندازی مجمع نیکوکاران ورزش دوست در دزفول انجام شده اما مسوولان استانی هنوز موافقت خود را با تشکیل این مجمع اعلام ننموده اند.

وی راه اندازی مجمع خیرین ورزش دوست در دزفول را گامی در راستای کمک به حل مشکلات ورزش این شهرستان دانست

رییس اداره ورزش و جوانان دزفول پر کردن اوقات فراغت جوانان با فعالیت های ورزشی را از جمله کارهای فرهنگی مفید و ضروری جامعه دانست و گفت:خوشبختانه آگاهی مردم در خصوص تاثیر ورزش در سلامت روحی و جسمی افرا جامعه بالا رفته که باید از این ظرفیت برای گسترش فعالیت های ورزشی بهره برد.

7

ایرنا

اخبار مرتبط