سردار قاسمی: این برداشت از سخنان من کاملا اشتباه است - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
21st، ژانویه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 21 st ژانویه 2015 ساعت 2:35 ب.ظ | کد خبر: 25852  

دوشنبه ۲۹دی  با سردار قاسمی تماس گرفته شد ،ضمن تعجب از این برداشت گفت:ما بارها از مقاومت دزفول و مردمانش سخن گفته ایم ،این برداشت کاملاً اشتباه است

به گزارش دزمهراب پایگاه انصار حزب الله دزفول نوشت:

برداشت اشتباه از صحبتهای سردار “سعید قاسمی” و اتهام به ایشان مبنی بر اینکه به دزفول و مردمانش اهانت کرده است ، برایمان با شناختی که از ایشان داریم به قدری عجیب بود که ما را وا داشت چندین بار کلیپی که مربوط به یکی از سخنرانی های ایشان احتمالاً در عاشورای سال۹۱ است را نگاه کرده و تا شاید برداشتی که در سایتها از صحبتهای ایشان شده است بر ما نیز آشکار شود ، اما هر بار که نگاه کردیم و با برخی دیگر از فعالان فرهنگی و سیاسی و رزمنده دزفول صحبت کردیم ،تعجب ما افزودن تر می شد که با چه نگاهی نویسنده، این جملات حاج سعید را توهین به دزفول قلمداد کرده است.

سعید قاسمی از فرماندهان دوران دفاع مقدس می باشد که هرساله در روز عاشورا به همراه کاروانی از دانشجویان به منطقه عملیاتی فکه آمده و در آنجا مراسمی برگزار می کنند،کلیپ پخش شده از ایشان مربوط به یکی از همین مراسمات است. ایشان در این سخنان در خصوص سازش با دشمن صحبت می کنند و نا مطمئن نبودن حرف و تعهد دشمن است، برخی وقایع در تاریخ جنگ وجود دارد که نمی شود آنها را کتمان کرد. بعد از قبول قطعنامه ،عراق حمله گسترده ای می کند و بسیاری از مناطق را می گیرد مثلاً در منطقه شلمچه تا جاده خرمشهر و منطقه حسینیه پیش می آید. در آن ایام  سخت و در آن یورش سنگین  یگانی از سربازان با اسلحه و با وضعیت اسفناکی عقب نشینی می کنند و با اسلحه وارد شهر ها از جمله دزفول می شوند ، مردم اسلحه ها از سربازان فراری می گیرند و تحویل مراکز مسئول می دهند. سخنان حاجی در خصوص حوادث پس از قطعنامه است و هیچ ارتباطی با مردم دزفول و یا اندیمشک ندارد . ایشان بحث دفاع را مطرح می کنند ایشان در این مراسم قریب به یکساعت سخن می گوید و این کلیپ ۳دقیقه بیشتر نمی باشد ، منظور سخن سردار عدم اعتماد به دشمن است.

 ایشان هیچ اشاره ای به خستگی مردم دزفول نمی کند اصلاً چنین موضوعی در این سخنرانی مطرح نیست. ای کاش نویسنده متن انتقاد به حاج سعید قاسمی که بر تعهدش و علاقه اش به حوزه دفاع مقدس و فعالیت در این حوزه ،شکی نداریم  ،قدری با حوصله و تأمل بیشتر این سخنرانی را گوش می داد.

دوشنبه ۲۹دی  با سردار قاسمی تماس گرفته شد ،ضمن تعجب از این برداشت گفت:ما بارها از مقاومت دزفول و مردمانش سخن گفته ایم ،این برداشت کاملاً اشتباه است. نگارنده بصورت مستقیم دو سری از زبان حاج سعید که برای دعوت از ایشان برای سخنرانی در دزفول صحبت نمود به مقاومت و شجاعت مردم و رزمندگان دزفول و مهمان نوازی دزفولیها سخن گفت ، واقعاً برداشت از صحبت ایشان در کمال ناعدالتی صورت گرفته است. 

بد دفاع کردن از دزفول نیز خود نوعی تخریب است.

دکتر وحیدیامین پور از فرزندان دزفول و  از فعالان رسانه ای و فرهنگی کشور و از دوستان سردار ، بعد از مشاهده این کلیپ و متن نگاشته شده بر علیه آقای قاسمی، اینگونه نوشت: سردار قاسمی بارها در سخنرانی ها از دزفول و دزفولی ها تمجید کرده و بسیاری از دوستان او هم همین جوانان انقلابی دزفولی هستند. برداشتی که از سخنان این سردار عزیز شده بدترین برداشتی است که می توان کرد و در واقع تحریف منظور و مقصود ایشان است.
متن سخنان سردار قاسمی متوجه سربازان فراری است و واجد طعنه و شماتت علیه مردم شریف دزفول نیست. دزفولی های غیور به فراری ها می گفتند حالا که از جنگ فرار می کنید در ازای این لباس ها اسلحه های تان را بدهید تا ما از کشور دفاع کنیم.حتما سردار قاسمی هم با شنیدن برداشت اشتباهی که از سخنانش شده متعجب خواهد شد. مقصود بنده از نوشتن این متن دفاع از یک رزمنده ی حقیقی و انقلابی و البته دفاع از آبروی دزفول بود؛ چرا که حمله به این و آن با دلایل واهی ما را در مظان قوم پرستی جاهلانه قرار می دهیم.

ارسال نظر

     


-->