23rd، نوامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 23 rd نوامبر 2013 ساعت 2:12 ب.ظ | کد خبر: 9748  

سرهنگ پاسدار ˈعبدالامیر محتشمی رادˈ روز جمعه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز افزود:بسیج یک نهاد اجتماعی است که متناسب با نیاز جامعه وارد صحنه می شود.

وی افزود:بسیج صرفا یک سازمان نظامی نیست بلکه پاسدار واقعی انقلاب است که با رویکرد بسیجی مشکلات جامعه رفع می شود.

سرهنگ محتشمی  ادامه داد:دشمن نقشه های زیادی برای مخدوش کردن امنیت ایران در منطقه کشید اما با زیرکی نیروهای بسیجی نتوانست کاری از پیش ببرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول با اشاره به فعالیت های هشت ماهه بسیج در این شهرستان گفت:در طول هشت ماه گذشته به 150 نفر از بسیجیان دزفول وام قرض الحسنه به ارزش سه میلیارد و750 میلیون ریال پرداخت شده است.

وی اگفت:در این مدت پنج میلیارد ریال نیز وام مسکن به بسیجیان شهرستان دزفول اعطا شد و 30 خانواده شهید وایثارگر به مشهد مقدس اعزام شدند.

سرهنگ محتشمی راد در ادامه اشاره داشت:ساخت سوله ورزشی در شهرک محمد بن جعفر با اعتبار سه میلیارد ریال،افتتاح حوزه مقاومت بسیج خواهران در صفی آباد با اعتبار چهار میلیارد ریال ،دیدار با 500 خانواده شهید و ایثارگر از جمله فعالیت های این نهاد در هشت ماه گذشته می باشد.

وی با اشاره به فعالیت های بسیج سازندگی گفت:تعمیر و بازسازی سیزده مدرسه در دزفول و سردشت با اعتبار 600 میلیون ریال ، مرمت مساجد و زینبیه در مناطق محروم با اعتبار 300 میلیون ریال توسط بسیجیان از دیگر فعالیت های این نهاد در دزفول می باشد.

وی از پرداخت تسهیلات اشتغالزا برای احداث حوضچه پرورش ماهی به میزان 12 میلیارد ریال خبر داد و گفت:اعزام یک هزار و900 نفر به شهرهای زیارتی،اعزام دو هزار و670 نفر به اردوهای درون استانی،اعزام یک هزار و220 نفر به اردوهای راهیان نور،اعزام 550 نفر به مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و اعزام دو هزار و157 نفر به مناطق عملیاتی در قالب درس آمادگی دفاعی از دیگر فعالیت های این نهاد می باشد.

سرهنگ محتشمی راد اظهار داشت: برگزاری 20 یادواره شهدا، شانزده جشن به مناسبت های مختلف ،برپایی سه نمایشگاه به مناسبت هفته دفاع مقدس،تامین جهیزیه برای نوعروسان و برگزاری هفت نشست بصیرتی از جمله فعالیت های فرهنگی بسیج دزفول در هشت ماه گذشته می باشد.

وی به فعالیت های ورزشی این نهاد نیز اشاره کرد وافزود:شرکت در مسابقات کاراته و کسب مقام سوم استان توسط تیم بسیج ورزشکاران دزفول،اعزام بانوان تکواندوکار بسیجی به مسابقات کشوری و کسب مقام سوم،شرکت در مسابقات کشوری وشوو وکسب سه مدال برنز،طلا و نقره و شرکت در مسابقات بومی محلی کشوری در بوشهر و چندین پیاده روی خانوادگی از جمله فعالیت های ورزشی بسیج در دزفول می باشد.

80915856-5230044

ایرنا

ارسال نظر

     


-->