سفر به کربلای معلی با خودروی شخصی آزاد شد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
6th، فوریه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 6 th فوریه 2015 ساعت 2:21 ب.ظ | کد خبر: 26577  
به گزارش دزمهراب زمینه سفر زائران عتبات عالیات از ایران به کشور عراق با خودرو شخصی از مرز بین المللی شلمچه در استان خوزستان فراهم گردید.

،فرماندار خرمشهر روز پنجشنبه در آیینی که به مناسبت عزیمت نخستین خانواده ایرانی با خودرو شخصی به عتبات عالیات در مرز شلمچه برگزار  گردیده بود  گفت: هموطنان می توانند از این پس با انجام مراحل اداری با خودرو خود به عراق سفر کنند.

ˈولی الله حیاتیˈ  همچنین در ادامه افزود: بر اساس تمهیدات انجام شده، شهروندان می توانند پس از ۲۴ ساعت از ارایه درخواست، با گذراندن تشریفات قانونی نظیر ترانزیت و دریافت گواهینامه بین المللی به عتبات عالیات در عراق سفر کنند. فرماندار خرمشهر همچنین افزود: متقاضیان می توانند با مراجعه به گمرک پایانه مرزی شلمچه برای انجام تشریفات لازم و اخذ مجوز تردد و شماره موقت خودرو اقدام کنند.

حیاتی همچنین در خصوص اجرای برنامه حمل مشعل بازی های المپیاد کارگران کشور از شلمچه به ساری، گفت: حمل مشعل المپیاد کارگری از شلمچه و خرمشهر، نماد عشق ایرانیان به این سرزمین است.

حیاتی در این رابطه همچنین گفت :حمل این مشعل از شلمچه، اقدام فرهنگی و بیانگر تجدید میثاق جامعه کارگری با شهدای انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس است.

مرز شلمچه از مبادی پر تردد زائران ایرانی به عتبات عالیات است و امروز مشعل نخستین دوره مسابقات المپیاد فرهنگی و ورزشی کارگران کشور از محل یادمان شهدای شلمچه آغاز شد.
ایرنا

ارسال نظر

     


-->