سنگر ساز بی سنگر شهرمان هم آسمانی شد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
6th، ژانویه 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 6 th ژانویه 2014 ساعت 1:17 ب.ظ | کد خبر: 11123  

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله دزفول، مشهدی عبده جهانبخش بارها بعلت جراحات شیمیایی در بیمارستان بستری شد و بارها تحت عمل جراحی قرار گرفت و این بار نیز به تهران می رود تاIMG_0752-300x225 معالجه خود را از سر بگیرد ولی متاسفانه ترکشهای داخل سر او عفونت کرده و بر مغز او تاثیر می گذارند و عوارض شیمیایی هم امان او را بریده بود . این بار دیگر تحمل نکرد و سفر به دیار باقی و همنشینی با شهدا را بر ماندن ترجیح داد .

جهانبخشی هم رفت  او رفت تا شاید ما را بفکر فرو ببرد که همرزمان این رسم رفاقت نبود . او رفت تا بگوید همرزمان زود ما را فراموش کردید . و مهم تر از آن با رفتنش پیامی برای مسئولین هم داشت و پیامش این بود که آیا وقت آن نرسیده است که از خواب غفلت بیدار شوید و فکری بحال جانبازان کنید .جانبازانی که مظلومانه در دیار غربت جان می دهند .

مش عبده جهانبخش رزمنده و جانبازهشت سال دفاع مقدس درتاریخ ۱۴/۱۰/۹۲ در تهران به دیدار باقی در  شتافت و به خیل دوستان شهیدش پیوست .روحش شاد و راهش پررهرو باد. پیکر این دلاور تا فردا به دزفول آورده می شود و با حضور عاشقان شهدا تشییع می شود

مش عبده از رزمندگان با سابقه و از سنگر سازان بی سنگر بود که تقریبا در تمام دفاع مقدس حضور مستمر در جبهه ها داشت، بارها مجروح شد و تا پای شهادت پیش رفت.

از یادگارهای جنگ که بر بدن وی تا پایان عمر پر افتخارش بود می توان به چند مورد اشاره کرد : ترکش به سر و پیشانی،ترکش به شکم ، ترکش به هر دو دست و هر دو پا ، ترکش به گلو و شیمیایی شدن  اما همه این درد ها باعث نشده بود تا این مرد مجاهد دیار مقاومت لحظه آثار درد را به چهره خود نمایان کند و از مزاح با همرزمانش  کم بیاورد. جانبازی که پرونده قطوری از مجروحیتها داشت اما در بی مهری کمیسیونهای پزشکی بنیاد فقط ۳۰درصد جانبازی داشت.

 آثار شیمیایی و زخم های ترکش های بر جا مانده بر بدن این دلاور او را سیاه و ضعیف کرده بود همان رزمنده ای که در شبهای عملیات و پاتک های دشمن سر از پا نمی شناخت ، و تقدیر اینگونه بود که این دلاور بعد از سالها به همرزمانش پیوست.

نظر بینندگان
  1. سورنا says:

    خدایش رحمت کند این مجاهد دلیر و جان برکف را که عاشقانه و خالصانه در راه رضای خدا تلاش کرد .محشور با سیدالشهدا(ع)
    البته دوصد افسوس بابت این مسئولین کم توجه و گاهی بی توجه!!!؟؟؟؟؟

ارسال نظر

     


-->