سه طرح دامپزشکی در دزفول به بهره برداری رسید - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
9th، فوریه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 9 th فوریه 2015 ساعت 7:21 ب.ظ | کد خبر: 26789  

به گزارش دزمهراب رییس اداره دامپزشکی شهرستان دزفول روز دوشنبه ، این طرح ها را شامل آزمایشگاه ، درمانگاه و داروخانه دامپزشکی با اعتباری افزون بر پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال عنوان کرد.

‘محسن ورجاوند ‘ افزود: آزمایشگاه افتتاح شده ،دومین آزمایشگاه دامپزشکی دزفول و دوازدهمین آزمایشگاه خوزستان می باشد که شامل بخش هماتولوژی، سرولوژی ،انگل شناسی و میکروبیولوژی است.


وی گفت:این آزمایشگاه مجهز به تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی برای انجام آزمایش های ویروسی ، میکروبی و انگل شناسی ویژه دام ،همچنین آزمایش مواد غذایی می باشد.

ورجاوند همچنین تعداد درمانگاههای دامی در دزفول را هشت درمانگاه عنوان کرد.

‘بهمن جوشن’ رییس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور دامپزشکی خوزستان نیز، خط مقدم دامپزشکی را مقابله با بیماری های دامی عنوان کرد و گفت:کنترل بیماری های دام و طیور نقش زیادی در پرورش و افزایش تولید دارد.

‘احمد زارعی’ مدیر جهاد کشاورزی دزفول نیز در این آیین گفت:دزفول از نظر دامپروری و دام سبک و سنگین در استان خوزستان از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد.

‘محسن پورفرخی’ رییس اداره امور عشایر شهرستان دزفول نیز گفت:عشایر شهرستان دزفول سهم بسزایی در تولید فراورده های دامی داشته که با افتتاح این سه طرح علاوه بر اشتغالزایی ، سلامت تولیدات دامی شهرستان نیز افزایش می یابد.

شهرستان دزفول دارای بیش از یک میلیون و ۱۷۷ هزار واحد دامی است.

ارسال نظر

     


-->