سياست هاي پولي كشور بايد متناسب با اقتصاد مقاومتي تنظیم شود/ نظام بانکی برسرراه تولید کنندگان مانع ایجاد نکند - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
8th، آوریل 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 8 th آوریل 2016 ساعت 4:43 ب.ظ | کد خبر: 41627  

دزمهراب: امام جمعه دزفول با تاکید بر اینکه بانک ها و موسسات مالی در پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان فرصت دهند گفت:سیاست های پولی کشور باید متناسب با اقتصاد مقاومتی باشد.

به گزارش دزمهراب حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای امام علی (ع) دزفول افزود:همه ارگان های نظام به ویژه مراکز دفاعی و امنیتی ،بانک ها و موسسات مالی ، باید برنامه ریزی خود را بر اساس اقتصاد مقاومتی تنظیم کنند.
وی افزود:در برخی موارد قبل از اینکه تولید کننده به مرحله تولید برسد بانک ها و موسسات مالی سود و بهره خود را دریافت می کنند که این امر منجر به افزایش قیمت تمام شده می شود.
امام جمعه دزفول افزود:متاسفانه نظام بانکی آنقدر موانع جلوی تولید کننده می گذارد که تولید کننده مجبور به افزایش قیمت تمام شده است از این رو اگر دولت و مسئولان بتوانند کاری کنند که قیمت تمام شده تولیدات پایین آید اقتصاد مقاومتی محقق می شود.
خطیب جمعه دزفول با اشاره به اینکه کشور چین با اجرای اقتصاد مقاومتی موفق به ارائه تولیدات با قیمت تمام شده پایین تر شده و به غول اقتصادی دنیا تبدیل شده است گفت:امنیت نیز به عنوان یکی دیگر از شاخصه های اقتصاد مقاومتی باید در جامعه برقرار شود تا سرمایه گذاران بتوانند با خیالی آسوده سرمایه گذاری کنند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی ضمن تقدیر از تلاش نیروی انتظامی،بسیج،دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی و قضات در برقراری امنیت گفت:باید با حفظ امنیت گلوگاه های اقتصاد مقاومتی را شناخت و بر آنها توجه کرد.
امام جمعه دزفول در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول ۲۰ فروردین ماه روز ملی فناوری هسته ای را گرامیداشت و گفت:به بهای خون شهدای هسته ای دشمن مجبور به زانو زدن در مقابل علم هسته ای ایران شده است و دشمن در زمان حاضر بیشترین تلاش خود را برای متوقف کردن و یا کندکردن پیشرفت هسته ای می کند لذا باید هوشیار بود پس از توافق هسته ای حتی یک روز توسعه هسته ای متوقف نشود و فناوری هسته ای با شتاب گذشته تداوم یابد.
وی به رونمایی از دستاوردهای هسته ای که دیروز صورت گرفت نیز اشاره کرد و گفت:رونمایی از دستاوردهای هسته ای نوید بخش افتخارآفرینی دانشمندان هسته ای در فناوری هسته ای است که دشمن به دنبال تضعیف این روحیه دانشمندان هسته ای است.
حجت الاسلام قاضی دزفولی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه دزفول سالروز شهادت متفکر بسیجی شهید مرتضی آوینی را گرامیداشت و گفت:شهید آوینی با تک تک سلولهایش انقلاب را درک کرد و درک عمیقی از نهضت اسلامی و دفاع مقدس و شهدا داشت و سید شهیدان اهل قلم نام گرفت.
خطیب جمعه دزفول به وضعیت کشورهای منطقه نیز اشاره کرد و گفت:کشورهایی چون مصر،کویت و عراق با زیر سلطه بودن آمریکا در کوچکترین مسایل کشور محتاج غرب و آمریکا شدند لذا دوستی با آمریکا هیچ فایده و سودی برای هیچ کشوری ندارد.
وی افزود:آمریکا در برهه ای از زمان ادعای دوستی با ایران را دارد و از طرف دیگر می گوید ریشه ایران را خواهیم خشکاند و ایران محور همه شرارت هاست لذا نباید به بهانه مذاکره از عزت،سربلندی و استقلال کشورمان در مقابل دشمن کینه توز کوتاه آمد.
امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه افرادی که به جای دفاع و تقویت بنیه نظامی مذاکره را پیشنهاد می کنند خائن به کشور و ملت ایران هستند گفت:در مقابل دشمن کینه توز و غدار که زبانی جز استقامت نمی فهمد نباید ذره ای کوتاه آمد.
وی همچنین به در پیش بودن ماه رجب و استفاده از فرصت های این ماه بویژه در آیین اعتکاف گفت:ماه رجب ماه استغفار امت،ماه اطعام ،ذکر،روزه ،صدقه و اعتکاف است که با میلاد امام باقر(ع)،امام جواد(ع) و امیرالمومنین (ع) وهمچنین شهادت امام هادی(ع) ،امام موسی بن جعفر(ع) و بعثت رسول اکرم (ص) و همچنین لیله الرغائب همراه است که باید از این فرصت های معنوی نهایت استفاده را برد.

ایرنا

ارسال نظر

     


-->