شرمن:کنگره می‌تواند دررابطه با موضوعات دیگرغیرازهسته‌ای(مثل تروریسم و…)ایران راتحریم کند - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
13th، دسامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 13 th دسامبر 2013 ساعت 2:15 ب.ظ | کد خبر: 10565  

وندی شرمن، سرپرست مذاکره کنندگان آمریکایی در موضوع هسته ای ایران، تاکید کرد کنگره از نظر تئوریک می تواند تحریم های جدیدی را علیه این کشور وضع کند.

شرمن در پاسخ به سوالی در کمیته بانکی سنا در مورد امکان وضع تحریم های جدید علیه ایران به بهانه تروریسم خاطر نشان کرد: «ما باید ببینیم ادبیات ویژه مورد استفاده در این تحریم ها چیست.»
شرمن افزود: «تنها تعهدی که ما در این توافق داده ایم این است که تحریم جدیدی در ارتباط با پرونده هسته ای وضع نکنیم.»
هرچند شرمن پیشنهاد نکرد که چنین تحریم هایی طراحی شوند، اما این اظهارات وی نشان دادن مسیری جدید به کنگره برای تصویب دور جدید تحریم ها علیه ایران به هر بهانه دیگر است.
بر این اساس به ادعای وی کنگره آمریکا می تواند بدون به کار بردن کلمه هسته ای اقدام به وضع تحریم های جدید علیه ایران کند.
اما طرح چنین مسائلی احتمالا به صورت جدی به مسیر دیپلماسی در قبال ایران لطمه خواهد زد و به ایران این نکته را گوشزد می کند که نمی توان به آمریکا اعتماد کرد زیرا این کشور به وعده های خود تا پایان توافق پایبند نمی ماند.
لازم به ذکر است که اخیرا آمریکا ۱۹ فرد وشرکت را به لیست تحریم های علیه ایران افزوده است که در پی این کار تیم کارشناسی ایران  که برای مذاکره به وین سفر کرده بود برای مشورت و انجام عکس العمل مناسب به ایران بازگشته است. به نظر می رسد که این کار خلاف توافقنامه ژنو باشد اما همان طور که خانم شرمن گفته ما در مورد هسته ای تحریم جدیدی نخواهیم داشت و درموضوعات دیگر مثل تروریسم و حقوق بشر و… همچنان تحریم های جدید علیه ایران وضع خواهیم کرد که به نظر می رسد این کار دور زدن توافقنامه ژنو می باشد.
IMAGE635205841171956557
دانشجو
ارسال نظر

     


-->