25th، آوریل 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 25 th آوریل 2014 ساعت 12:35 ق.ظ | کد خبر: 14237  

نشریه پلاک 

شماره ۳۲۵ 

۱۳۹۳/۲/۴

* پیامهای مردمی به پلاک جهت اطلاع وپی گیری مسئولان دزفول: ۱- سازمان تامین اجتماعی دزفول تدبیری کند، برای تامین دفترچه بیمه به شعبه فرودسی مراجعه کردم قریب به دو ساعت علاف شدم ، بسیار شلوغ بود لطف کنند مسئولان خودشان مراجعه کنند ببینند که چه وضعیتی دارد چرا شعبات افزایش داده نمی شود؟ ۲-بی حجابی در خیابانهای شهر افزایش پیدا کرده است از چند وقت دیگر نیز اماکن تفریحی دزفول از جمله کنار رودخانه شلوغ تر می شود مسئولان تدابیری عملی بیاندیشند. ۳- جهت اطلاع آنانی که کار هئیات مذهبی را زیر سئوال می برنند و ابراز می کنند این هیاتها فقط به فکر عزاداری هستند باید عرض کنیم شوری که در جبهه ها بود از همین عزاداریها بود در ضمن هیاتهای مذهبی هم برای ولادتهای ائمه برنامه دارند و هم ایام عزاداری ، مسئولان چه کاری می کنند؟! میلاد حضرت زهرا باز همین بچه هیائتی ها پیشتاز بودند.

* عزیزانی که تمایل دارند تا آهنگ پیشواز گوشی همراهشان با سخنان مقام معظم رهبری در خصوص امربه معروف و حمایت از آمران به معروف همراه باشد می توانند کد ۳۰۹۲۵ را به شماره   ۸۹۸۹   ارسال نمایند. متن سخن “آقا”در این کد بدین شرح است : چندی پیش گفتم امربه معروف و نهی ازمنکر کنند همه؛ الان هم عرض می کنم نهی ازمنکر کنید این واجب است ،این مسئولیت شرعی شماست، امروز مسئولیت انقلابی و سیاسی شما هم هست. به من نامه مي نويسند، می گویند : «ما نهي از منكر مي كنيم اما مامورين رسمي ، طرف ما را نمي گيرند،طرف مقابل را مي گيرند!» من عرض مي كنم نه خیر! حق ندارند، مامورين رسمي – چه مامورين انتظامي و چه مامورين قضايي – حق ندارند از مجرم دفاع كنند. بايداز آمر و ناهي شرعي دفاع كنند . همه دستگاه حكومت ما بايد از آمر به معروف وناهي ازمنكر دفاع كند ، اين وظيفه است.

* مهندس پاپی ،نماینده دزفول گفت: با پیگیریهای بسیار برای اولین بار موفق شدیم از اعتبارات ملی بودجه ای برابر صد میلیارد تومان، برای ساخت یک جاده چهار بانده به طول سی وپنج کیلومتر اخذ کنیم و این درحالی است که سال گذشته بودجه ای که به دست اداره راه دزفول رسیده نزدیک به یک میلیارد بوده و این یعنی نزدیک به صد برابر شدن بودجه امسال راه دزفول است و برای اولین بار دزفول دارای یک پروژه ملی می شود.

پلاک:واقعا یکی از دغدغه های مهم مردم جاده های ورودی به دزفول است ، جاده شوشتر نشاندهنده ضعف مسئولان راه و بی توجهی به جان مردم است، جاده بن جعفر وعده توخالی برای تعریض، چهارراه آوج بلاتکلیفی مردم و بازهم نشان از ضعف مدیران. انشاالله با این پی گیری نماینده محترم و پولدارشدن دست اداره راه شاهد تحول در سال جاری باشیم

* یکی از مسئولین روابط عمومی شهرداری دزفول در تماس با پلاک اعلام کرد:احداث بوستان خانواده در جنوب دزفول (باغ فلاحت)مجددا در دستور کار قرار گرفت و توسط شهرداری دوباره درختکاری شد و اختلاف این اداره با اداره اوقاف دزفول حل شده است. چند وقت پیش شهرداری دزفول در این زمین جهت احداث بوستان درختکاری نمود که با مخالفت اوقاف مواجه شد و درختهای کاشته شده توسط شهرداری تخریب شد. بلاخره انتظار می رفت مسئولی بابت این تلف شدن بیت المال بازخواستی می شد و از ملت عذرخواهی می نمودند، البته شاید هم شده و ما بی اطلاع هستیم! شاید!

* برخی اخبار از ورود گزینه های جدید برای حضور در جایگاه مدیرکلی ارشاد خوزستان خبر می دهد در جدیدترین خبرهای رسیده منصوری مدیرکل کتابخانه های استان نیز به جمع نامزدهای حضور در ارشاد خوزستان پیوسته است منصوری در طی سال های اخیر عملکرد نسبتا مطلوبی در حوزه توسعه زیرساخت کتابخانه ها در استان داشته است.

* برخی شنیده ها حاکی است این روزها بازار اعلام آمادگی شهرداران برای حضور در انتخابات مجلس در حال داغ شدن است اخبار رسیده حاکی است پس از فعالیت های انتخاباتی توسط شهردار یکی از شهرهای بزرگ استان این روزها خبرهایی مبنی برحضور یکی دیگر از شهرداران استان در انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر می دهد .

* برخی نمایندگان خوزستان از انتصابات صورت گرفته در مدیریت های میانی و پایین دستی در ادارات به شدت گلایه مند و معترض هستند تعدادی از این نمایندگان با ابراز ناراحتی از این مساله به سوء سابقه برخی مدیران منتصب شده اشاره و خواستار رسیدگی مسئولین مربوطه شده اند.

*شنیده ایم مقامات آمریکایی پیشنهاد “باز طراحی راکتور اراک” را به ایران ارائه کرده اند. روس ها و چینی ها نیز پیش از این طرح مشابهی ارائه کرده بودند. آمریکایی ها اعلام کرده اند حاضریم با اعطای کمک بلاعوض 60 میلیون دلاری اقدام به باز طراحی راکتوری شبیه اراک نماییم که برخوردار از آخرین تکنولوژی های مدرن روز است، در عین حال خروجی آن پلوتونیوم به مقدار ناچیز خواهد بود. آمریکایی ها در روزهای نخست مذاکره از تعطیلی تاسیسات اراک سخن می گفتند که با اعلام خط قرمز نظام، از تعلیق و سپس از تغییر کاربری و در نهایت کاهش آمادگی سخن گفتند اما با مخالفت مجدد تیم مذاکره کننده ایرانی، به مرحله ارائه پیشنهاد “باز طراحی” رسیده اند.

* آیت الله حائری شیرازی در نامه ای به دو تن از بازی خوردگان فتنه 88  نوشته است:” اجانب در صدد آنند که آن چه با صدام کردند با شما هم تکرار کنند.تا صدام سرکار بود همه آتش ها را با او افروختند و وقتی دستگیر شد محاکمه اش کردند و در نهایت حلق آویز شد و امروز نیز از مرگش کمتر از حیاتش بهره نمی برند.عراق روزمره قربانی می گیرد و عاملین، امامی جز صدام ندارند.” آیت الله حائری در ادامه افزوده است:” اجانب اکنون به پس از مرگ شما می اندیشند که بیش از زمان حیاتتان از شما بهره ببرند. شما به چنین کاری راضی نشوید و بیش از این اسیر وسوسه های شیطان نشوید.”

*معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: تاکنون ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نام از القاب حضرت فاطمه زهرا (س) در کشور ثبت شده که از این تعداد ۴میلیون و ۲۰۰ هزار فاطمه، دو میلیون و ۹۰۰ هزار زهرا و مابقی سایر القاب حضرت فاطمه (س) است.

* گروه های تجزیه طلب خوزستان که غالبا در خارج از مرزهای کشور به فتنه گری علیه نظام جمهوری اسلامی مشغول هستند اخیرا با راه اندازی گروه هایی در نرم افزارهای اجتماعی موبایل اقداماتی را برای یارگیری و فضاسازی روانی در خوزستان انجام داده اند.

* شنیده ایم آقایان هاشمی رفسنجانی، سید حسن خمینی و محمد خاتمی درصدد راه اندازی جلسه ای چهار نفره با حسن روحانی بوده اند تا درباره انتخابات آینده مجلس و خبرگان رایزنی نمایند. گفته می شود روحانی این پیشنهاد را رد کرده و حاضر نشده چنین جلسه ای در دفتر رئیس جمهور تشکیل شود. یکی از دلایل مخالفت روحانی این بوده که تشکیل چنین جلساتی به معنای مهندسی انتخابات آینده توسط دولت است.علاوه بر آن که روحانی، جریان اعتدال را یک جریان قوی سیاسی دانسته که نیاز به ائتلاف نداشته و بقیه گروه ها باید از لیست اعتدال حمایت نمایند.

* در جلسات اخیر مجمع روحانیون، گزارشی از فعالیت های انجام شده پیرامون انتخابات مجلس خبرگان ارائه شده است. در رای گیری به عمل آمده مقرر شد آقای سید هادی خامنه ای مسوولیت اجرایی و موسوی بجنوردی وظیفه شناسایی و ارزیابی سطح سواد فقهی و حوزوی کاندیداهای خبرگان را عهده دار شود.

* شنیده ایم در جلسه اخیر هیات دولت، رئیس جمهور نسبت به سفر علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی و ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی به اجلاس بهاره بانک جهانی و صندوق بین المللی پول انتقاد کرده و گفته است:” از این اجلاس هایی که زیر نظر غرب و قدرت های جهانی برگزار می شود چیزی در نمی آید مگر آن ها به حرف های ما گوش می دهند. آقایان باید در همین کشور بمانند و کار اصلی شان را انجام دهند.”

* آیت ا… حسینی بوشهری، مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: من تعجب می کنم که بعضی بزرگواران گاهی اظهار نظر می کنند که ما فرهنگ را به مردم واگذار کنیم؟!مردم خود سره را از ناسره تشخیص دهند!این چه ادبیاتی است؟با این حجم تبلیغاتی که دشمنان راه انداخته اند و از طریق تحمیل فرهنگی،تخریب فرهنگی و تسلیم فرهنگی ،هر روز ارزشهای ما را ضد ارزش وضد ارزشها را به عنوان ارزش جا می اندازند،ما چگونه می توانیم دست روی دست بگذاریم و فرهنگ را به خود مردم واگذار کنیم؟

* در جلسه هفته گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی، رحیم پور ازغدی به نقد وضعیت فرهنگی دولت یازدهم پرداخت که رییس جمهور اجازه انتشار این سخنان را نداد. در این جلسه حسن رحیم پور ازغدی با ارایه مستنداتی از وضعیت فرهنگی دولت یازدهم، مواضع دولت مردان و انتصابات صورت گرفته مطالبی را بیان داشت که واکنش رییس جمهور را برانگیخت البته حسن روحانی، اجازه انتشار سخنان طرفین را نداد.

* همزمان با روز ولادت حضرت زهرا (س) و هفته زن و خانواده همایش ملی زنان، نقش‌آفرینان عرصه اقتصاد و فرهنگ با حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور از سوی معاونت زنان و خانواده رئیس جمهور برگزار شد و در این مراسم از نرگس محمدی از محکومان فتنه ۸۸ که چندی پیش نیز با کاترین اشتون و پارلمان اروپایی دیدار کرده بود و از نزدیکان شیرین عبادی  در این مراسم حاضر شد!

* اعضای حزب منحله مشارکت راه اندازی دفاتر خود در استان ها را در دستور کار قرار داده اند. در دستور العمل اجرایی مشارکتی ها به پادوهای حزبی شان بر سه نکته تاکید شده است:1- در فعالیت های سیاسی و اعلام مواضعی که دارید نباید متهم به ضدیت با نظام و براندازی شویم.2-باید به عنوان یک جریان مستقل شناخته شویم تا ناکارآمدی دولت روحانی به ما منتسب نشود.3-ما نباید پیشقراول انتقاد از دولت روحانی شویم. روحانی آخرین امید ما برای بازگشت به قدرت است.

* شنیده ایم ابراهیم یزدی رئيس گروهک غير قانوني نهضت آزادي که از مدت ها قبل جلسات سیاسی خود را متوقف کرده بود اخیرا جلسات خانگی و هفتگی این گروهک را شروع کرده است.

* برخی کارشناسان از تخلف قانونی رئیس جمهور و محمد باقر نوبخت در ادامه سرپرستی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سخن می گویند. این کارشناسان استدلال کرده اند که محمد باقر نوبخت در تاریخ 26 مرداد سال 92 به عنوان 1- معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی و 2- سرپرست معاونت توسعه مدیریت وسرمایه انسانی رئیس جمهور منصوب شده ، این در حالی است که از پنج ماه قبل سرپرستی وی غیرقانونی و مصداق تخلف وی و مقام صادر کننده است چرا که ماده 94 قانون مدیریت خدمات کشوری می گوید:” تصدی بیش از یک پست سازمانی برای کلیه کارمندان دولت ممنوع می باشد. در موارد ضروری با تشخیص مقام مسوول مافوق تصدی موقت پست سازمانی مدیریتی یا حساس به صورت سرپرستی بدون دریافت حقوق و مزایا برای حداکثر چهار ماه مجاز می باشد.عدم رعایت مفاد فوق الذکر توسط هر یک از کارمندان دولت اعم از قبول کننده پست دوم یا مقام صادر کننده حکم تخلف محسوب و در هیئت رسیدگی به تخلفات اداری رسیدگی و اتخاذ تصمیم خواهد شد.”

* حامیان احمدی نژاد از نشاط زایدالوصف وی در آخرین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر می دهند. گفته می شود وی شاهد مباحث و اختلافات جدی میان هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی در این جلسه بوده است.

* برخی کارشناسان سیاسی معتقدند عدم صدور ویزا برای حمید ابوطالبی ممکن است ناشی از یک کار هماهنگ شده میان برخی لابی های داخلی با برخی مقامات آمریکایی باشد. به اعتقاد این کارشناسان، باندی در داخل کشور وجود دارد که می خواهد با کنار زدن ابوطالبی، گزینه خود را به نیویورک اعزام نماید. برخی از این لابی به عنوان باند نیویورکی ها نام می برند که یکی از دلایل مخالفت خود با اعزام ابوطالبی را عدم تسلط وی بر زبان انگلیسی عنوان کرده اند.

* گفته می شود علیرغم اینکه محمد شریعتمداری مسوول سفرهای استانی دولت یازدهم است اما در سفر به سیستان و بلوچستان علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي، مدیریت سفر و برنامه ها را برعهده داشته است.

* کمیته ای متشکل از حزب منحله مشارکت و بنیاد باران اقدام به تهیه گزارشی برای محمد خاتمی درباره بازتاب ها و دستاوردهای حضور خاتمی در مراسم تشییع، تدفین و ختم حجت الاسلام صادقی پدر همسر وی نموده اند. در این گزارش آمده است اگر چه در مراسم تشییع و تدفین جمعیت قابل توجهی را شاهد نبودیم اما حضور قابل قبول طیف های مختلف در مراسم ختم مرحوم صادقی نشان داد که باید برنامه جدیدی را برای بازگشت شما به عرصه سیاسی کشور تدارک دید که بهانه آن می تواند اعیاد دینی و مناسبت های فرهنگی باشد.خاتمی هم در واکش به این پیشنهاد گفته:” ما ترس بیهوده داریم. باید با مناسبت های فرهنگی و مذهبی شروع کنیم. اعیاد ماه رجب و شعبان را در پیش داریم.نباید درابتدای کار به فعالیت های ما برچسب سیاسی بخورد.”

* شنیده ایم که در جلسه رسانه ای حامیان اصلاحات، عملکرد صدا و سیما درباره اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. اکثر حاضران در جلسه معتقد بودند عملکرد صدا و سیما در اجرای فاز دوم هدفمندی و به ویژه در تشویق به انصراف مردم از دریافت یارانه فراتر از حد انتظار بوده است. یکی از حاضران جلسه با ناراحتی و عصبانیت گفته ما هر چه سعی در ایجاد تقابل میان دولت و صدا و سیما داشتیم نقش بر آب شد.

pelaknews1-85x96

ارسال نظر

     


-->