6th، آوریل 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 6 th آوریل 2015 ساعت 1:19 ب.ظ | کد خبر: 29291  

دزمهراب: تب و تاب تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی  دهم به سرعت در سطح استان خوزستان با انتشار عکس ها و برگزاری مجالس مختلف همه گیر شده است و کافی است این روزها خبرنگاران یک چهره سرشناس را مشاهده کنند تا از آمدن یا نیامدن وی برای انتخابات آینده سوال کنند.

دوایی فر مجلس دزمهراب

به گزارش دزمهراب بنقل از خورنا ، تب و تاب تبلیغات انتخابات مجلس دهم به سرعت در همه استان  خوزستان با انتشار عکس ها و پوستر ها و همچنین  برگزاری جلسات مختلف همه گیر شده است  و کافی است این روزها خبرنگاران یک چهره شناخته شده را  را مشاهده نمایند  و نخستین سوالی که از او می پرسند این است که برنامه شما برای کاندیداتوری مجلس دهم چه خواهد بود و آیا در این  انتخابات شرکت خواهید کرد یا خیر ؟
اما خبرنگار ذره بین در سفری که در ایام نوروز به  شهرستان دزفول داشت به طور اتفاقی با  دوایی فر شهردار سابق شهر  دزفول و معاون  سابق عمرانی شهرداری شهر  اهواز روبه‌رو می‌ گردد و طبق معمول اولین سوالی که از او می‌ پرسد همین مطلب  است که آیا برنامه‌ای برای کاندیداتوری از حوزه شهرستان دزفول برای مجلس دهم دارد  یا اینکه  خیر چنین چیزی نیست ؟ که وی در این رابطه گفت غافل از این ماجرا نیستم، اما هنوز تصمیمم قطعی نشده و در حال تفکر بر این موضوع  هستم.
وی این را هم اشاره کرد  که با توجه به نیازهای شهرستان دزفول و اینکه من آدم سیاسی نیستم اگر هم برنامه‌ای برای آمدن داشته باشم سعی می‌کنم بیشتر به عمران ،توسعه و آبادانی دزفول تمرکز نمایم و در این حوزه فعالیت کنم ، زیرا مسائل سیاسی ، قطعا یک شهرستان را برای رسیدن به نیازهایش دچار حاشیه می‌نماید  و من هم با این موضوع یعنی سیاسی‌کاری به شدت مخالفم.

پا نوشت:
نکته بسیار  مهمی که هر شخص برای حضور در عرصه انتخاباتهای  مجلس باید بداند این مطلب  است که یک نماینده غیر از قانونگذاری و نظارت بر حسن انجام آن از قدرت اجرایی دیگری برخوردار نمی باشد . به عبارت بهتر یک نماینده غیر از تصمیم گیری در تصویب یا رد  طرحها  و لوایح  موجود و نظارت بر اجرای قوانین جاری در دستگاههای مختلف اختیار قانونی دیگری ندارد.و نخواهد داشت و دیگر موارد جزو کارهای اصلی وی نمی باشند
در ضمن نهاد مجلس کاملا با سیاست و سیاست گذاری مطابقت داشته  و نمی توان بدون اینکه الفبای آن را دانست وارد این عرصه خطیر گردید ، به هر حال هر چیز به جای خود نیکوست و قطعا مردم به دنبال نیروهایی هستند که بتواند از قدرت تشخیص، تحلیل و چانه زنی بالایی برخوردار باشد. مجلس عرصه بسیار متفاوتی است از امورات عمرانی و شهری و قطعا، تجربه،تخصص و تعهد میخواهد، لیکن از حمایتهای مردم و گروههای سیاسی و مدنی برای رسیدن به هدف نمی توان چشم پوشی کرد.

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار