پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

شهر دزفول در آستانه عید سعید فطر آذین بندی شد

در آستانه عید سعید فطر میادین ، پل ها و معابر شهری دزفول آذین بندی و چراغانی شد.

در آخرین روز از ماه مبارک رمضان ، مردم دزفول با آذین بندی خیابان ها،مساجد و بازار این شهر به استقبال عید سعید فطر رفتند.

نصب دهها پلاکارد و پارچه نوشته با مضمون تبریک عید سعید فطر در مناطق مختلف شهر دزفول همچنین آذین بندی سر درب مساجد و ادارات این شهر جلوه خاصی به منظر شهری بخشیده است.

شهرداری نیز با پاکسازی و نظافت خیابانها و چراغانی میادین ، شهر دزفول را برای استقبال از عید سعید فطر و گرامیداشت این عید بزرگ مسلمین آماده کرده است.

شهردار دزفول از پاکسازی معابر و خیابانهای این شهر به مناسبت این عید بزرگ خبر داد و گفت: با توجه به حضور مردم دزفول در آرامستانهای شهر در روز عید ، شهرداری دزفول اقدام به شستشوی معابر و خیابانهای اطراف آرامستانها و گلزارهای شهر کرد.

ˈ محمدرضا کرمی نژاد ˈ افزود:خیابان ها و معابر منتهی به مصلای امام علی (ع) دزفول نیز برای اقامه نماز عید سعید فطر توسط شهرداری شستشو و نظافت شد.

بازار دزفول نیز در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان شلوغ شده و شاهد حضور بسیاری از شهروندان و نیز ساکنان شهرهای اطراف برای خرید و تهیه شیرینی روز عید فطر می باشد.

مردم دزفول طبق یک سنت دیرینه پس از اقامه نماز عید فطر به زیارت اهل قبور رفته و با ذکر فاتحه و قرائت قرآن یاد شهدا و درگذشتگان را گرامی می دارند.

دیدار با بزرگان فامیل و همسایگان و نیز زیارت اماکن متبرکه از دیگر سنت های مردم دزفول در عید سعید فطر می باشد

ابرنا

اخبار مرتبط