1st، ژوئن 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 1 st ژوئن 2014 ساعت 7:19 ب.ظ | کد خبر: 15903  

سرهنگ صفارپور گفت: شهر مینیاتوری دزفول با ابعاد 1200 متر مربع و جانمایی 140 موشک مورد اصابت به این شهر ساخته می شود

سرهنگ”محمدرضا صفارپور” رئیس مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول  از ساخت شهر مینیاتوری دزفول خبر داده و گفت: شهر مینیاتوری دزفول، نقشه شهر دزفول در دوران دفاع مقدس است که محل برخورد ۱۴۰ موشک به آن در دوران دفاع مقدس جانمایی می گردد.

وی محدوده این شهر را، محدوده شهر دزفول در جنگ عنوان کرد و در ادامه  اظهار کرد: در شهر مینیاتوری دزفول محل اصابت موشکها به شهر جانمایی می گردد.

صفارپور همچنین تصریح کرد: محل اصابت این موشکها که به شهر خورده جایش با جلوه های نوری مشخص می شود بگونه ای که در این محلها نوری تابیده می شود که در شب جلوه بصری بیشتری دارد.

رئیس مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول، ساخت شهر مینیاتوری و جانمایی موشکها در آن را برای نشان دادن میزان خسارات وارد شده به شهر عنوان و گفت: وقتی ۱۴۰ نور از یک محدوده شهری خارج شود نشان دهنده میزان خساراتی است که به شهر وارد شده و معنای دیگر آن عروج شهدای از این مکانها است.

سرهنگ صفار با بیان اینکه مقیاس این شهر یک به ۵ هزارم است، خاطر نشان کرد: مساحتی  حدود ۱۲۰۰ متر مربع برای این کار در محوطه موزه در نظر گرفته شده است اما با توجه به تغییراتی که طراح در حال اعمال است، ممکن است ابعاد این شهر کمتر شود.

سرهنگ صفارپور رئیس مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول با اشاره به نهایی شدن طراحی این شهر در آینده ای نزدیک ، گفت: این شهر بصورت سنگی ساخته می شود و عرض خیابانهای اصلی شهر بگونه ای است که افراد می توانند درون آنها تردد کنند.

SONY DSC

دزفول امروز

ارسال نظر

     


-->