شهید تقوی خطرناک ترین ماموریت ها را داوطلبانه قبول می کرد/او بسیجی وار عملیات های مجاهدین عراقی را فرماندهی کرد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
30th، دسامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 30 th دسامبر 2014 ساعت 9:56 ب.ظ | کد خبر: 24709  

سردار محمد فروزنده همرزم سردارشهید تقوی در حاشیه مراسم تشیع وی در گفتگو با رهیاب اظهار داشت:شهید تقوی از اولین نفراتی بود که بعد از انقلاب اسلامی،سپاه استان خوزستان را تشکیل داد و قبل از جنگ تلاش زیادی برای تثبیت نظام اسلامی کشید با شروع جنگ هم حضور جدی در جبهه های اطراف اهواز،حمیدیه، سوسنگرد داشت.

وی ادامه داد:در سال ۶۳ که قرارگاه رمضان تشکیل شد وی جزو عناصر اصلی و کلیدی این قرارگاه بود ماموریت قرارگاه رمضان کمک به نیروهای جنگ از پشت جبهه های عراق بود.

فروزنده گفت:شهید تقوی نیروهای مردمی در بصره و الاماره را ساماندهی می کرد تا از پشت خطوط جبهه عراق به نیروهای عراقی که در خط هستند حمله کنند و عملیات های ایذایی انجام دهند وی این ماموریت را به خوبی انجام داد.

وی ادامه داد:بر اثر عملیات خیبر و بدر این مناطقی که محل های نفوذ بود راهشان بسته شد سردار تقوی رفتند به عراق و برای فرماندهی کردن نیروهای مجاهد عراقی از مسیر کردستان استفاده کردند و ماموریت های خود در جنوب عراق را به نحو احسن به پایان بردند.

هم رزم سردارشهید تقوی خاطر نشان ساخت:این جمعیت امروز به خاطر خصوصیات های برجسته اخلاقی که این شهید بزرگوار داشتند آمده است زهد ، تقوا و بی ادعایی وی زبانزد بود شهید تقوی خطرناک ترین ماموریت ها را داوطلبانه قبول می کرد و خودش کار را انجام میداد.

وی ادامه داد:خانواده شهید هم گفتند که وی تا ساعت دو سه شب می خوابید و تا نماز صبح مشغول مناجات با خدا بود او از ۳۱ سال قبل که پدرش شهید تا روز شهادت بدون استثنا روزه بودند.

فروزنده اظهار داشت:شهید تقوی با اینکه می توانست در ایران باشد و تکلیفی بر وی نبود که به عراق برود ماموریت های خطرناکی در این کشور انجام دهد ولی خودش داوطلبانه وارد صحنه شد و در عملیات های شمال بغداد شرکت کرد او بسیجی وار عملیات های مجاهدین عراقی که از قبل با او آشنا بودند را فرماندهی کرد تادر این راه به شهادت رسید.

 

رهیاب نیوز

دیدگاه مسدود است.


-->