صادرات گل و گیاه دزفول متوقف شد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
2nd، فوریه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 2 nd فوریه 2015 ساعت 10:59 ق.ظ | کد خبر: 26346  
رییس اتحادیه باغداران دزفول از قطع صادرات گل و گیاه این شهرستان به دلیل برخی مشکلات خبر داد و گفت: از پارسال ، تاکنون گل و گیاه از دزفول به کشورهای منطقه صادر نشده است.

به گزارش دزمهراب به نقل از ایرنا  ‘فرید غلامی’ روز یکشنبه دگفت:نبود هماهنگی بین گمرک و نبود کارشناس آگاه به ثبت سفارش گلدان های مناسب در لیست صادرات ، همچنین مشکلات حمل و نقل گل به دلیل نبود کانتینر سردخانه دار موجب شده تا تولید کنندگان ،تمایلی به صادرات گل به کشورهای منطقه نداشته باشند.

رییس اتحادیه باغداران دزفول اظهار کرد:پارسال تنها دو کامیون گل شامل حدود ۱۰ هزار شاخه گل زینتی از دزفول به کشور عراق صادر شد اما به دلیل مشکلات عدیده ای که در این حوزه پیش آمد صادرات گل به سایر کشورها قطع شده و گل های تولید دزفول تنها به سایر استانهای کشور ارسال می شود.

وی با اشاره به اینکه سالانه ۷۰ میلیون شاخه گل در دزفول تولید می شود گفت:به دلیل عدم راه اندازی پایانه گل و گیاه دزفول و نبود بازار مناسب ، هر شاخه گل تولید دزفول که در بازار تهران ۲۰ هزار ریال قیمت دارد، در شهر دزفول به قیمت دو هزار ریال بفروش می رسد که این امر موجب متضرر شدن گلکاران شده است.

انواع گل از جمله رز ، مریم ، زنبق ، محمدی ، لیلیوم و گلایول در سطح حدود ۷۰۰ هکتار گلخانه دزفول تولید می شود.

شهرستان دزفول با وجود خاک حاصلخیز و آب مناسب از ظرفیت بالایی در تولید انواع محصولات از جمله گل و گیاه برخوردار است.

دزفول رتبه نخست تولید گل رز و رتبه دوم تولید گل مریم را در کشور دارد.

ارسال نظر

     


-->