صدور گواهی فوت برای کودک زنده در دزفول - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
7th، دسامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 7 th دسامبر 2014 ساعت 5:46 ب.ظ | کد خبر: 23855  

اتفاقی نادر در بیمارستان بزرگ دزفول

 صدور گواهی فوت برای کودک زنده در دزفول

 فردی مدعی شد در اتفاقی عجیب  و نادر در بیمارستان دزفول برای نوزاد تازه متولد شده اش که هنوز زنده بود گواهی فوت صادر شد.

 ماجرا از اینجا شروع شد که ‘علیرضا سلیم پور’ پدر نوزاد روز یکشنبه با حضور در دفتر ایرنا در دزفول در این رابطه  گفت : در حالی برای این نوزاد دختر گواهی فوت صادر شد که او نفس می کشید و گریه می کرد.

وی همچنین در رابطه با این اتفاق بسیار عجیب  افزود:در ساعت سه بامداد ۲۸ آبان ماه همسرم که شش ماهه حامله بود به دلیل درد زودهنگام زایمان به بیمارستان دزفول منتقل شد اما پس از زایمان اعلام شد که نوزاد مرده متولد شده است.

سلیم پور افزود:پس از صدور گواهی فوت برای فرزندم از سوی پزشک بخش زایمان ، نوزاد را درون کیسه ای از بخش زایمان تحویل گرفته و در حالیکه عازم قبرستان برای خاکسپاری بودیم صدای گریه نوزاد ما را متوجه خود کرد.

وی اظهار داشت:نوزاد را در حالیکه درون کیسه دست و پا می زد و گریه می کرد مجددا تحویل بخش زایمان دادیم که به بخش مراقبت های ویژه و در اتاق شیشه ای ویژه نوزادان منتقل شد اما پس از حدود ۱۰ ساعت مجددا جسد بی جان نوزاد را تحویل دادند و گواهی دفن برای آن صادر کردند.

سلیم پور افزود: در اعتراض به اهمال کارکنان بخش زایمان به ریاست بیمارستان بزرگ دزفول مراجعه کردم اما پاسخ قانع کننده ای دریافت نکردم . وی هدف از رسانه ای کردن این موضوع را جلوگیری از تکرار چنین حوادث تاثر برانگیز در بیمارستانها و مراکز درمانی عنوان کرد.

رییس بیمارستان بزرگ دزفول نیز در این رابطه  گفت : جنین یاد شده در ۲۳ هفتگی( شش ماهگی ) سقط شده که به دلیل تکامل نیافتن اعضای بدن شانس زنده ماندن نداشت.’منصور ترابی نیا ‘ افزود:نوزاد تقریبا مرده به دنیا آمده و به دلیل اینکه تکامل پیدا نکرده بود سقط شد.

وی  همچنین گفت:در این حادثه هیچ گونه سهل انگاری از طرف پرسنل بیمارستان صورت نگرفته اما می بایست حداقل پنج ساعت پس از فوت، جسد نوزاد تحویل خانواده می شد.ترابی نیا افزود:به دلیل جوان بودن اعضای بدن نوزاد ممکن است قلب نوزاد بر اثر ضربه دوباره به تپش در آمده و دوباره ایست کند اما به هرحال این نوزاد زنده نمی ماند.

وی اظهار کرد:برای اینکه چنین اتفاقی مجددا رخ ندهد به کارکنان بخش زایمان بیمارستان تذکر داده شده تا از این پس بعد از ۱۰ ساعت از زمان فوت، جسد را تحویل دهند.رییس بیمارستان بزرگ دزفول گفت:به دنبال بروز این حادثه و به منظور دقت بیشتر مقرر گردید از این پس گواهی فوت نیز با تایید دو پزشک صادر شود.

ارسال نظر

     


-->