ضرر هر ایرانی در کرسنت به زبان ساده - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
20th، آگوست 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 20 th آگوست 2014 ساعت 10:03 ب.ظ | کد خبر: 18968  

Crescent-کرسنت-386x241

منابع نفت و گاز یک ثروت ملی است.
در صورت محکومیت ایران در ماجرای قرارداد کرسنت، ملت ایران در خوشبینانه ترین حالات و کمترین رقم، مبلغ ۳۵ میلیارد دلار متضرر خواهد شد.

اگر مبلغ هر دلار را ۳۰۰۰ تومان فرض کنیم حداقل ضرر ایران [با این نرخ دلار] ۱۰۵ هزار میلیارد تومان می شود. به عبارت دیگر سهم هر ایرانی از این ضرر رقمی در حدود ۱٫۳۶۴٫۰۰۰ تومان خواهد بود!

ولی اگر تخلفات صورت گرفته در این قرارداد که محرز بوده و اسناد آن نیز موجود است به دادگاه ارائه شود، طرف ایرانی می تواند قرارداد را لغو کرده و نهایتاً ۲ میلیارد دلار به خاطر فسخ قرارداد متضرر شود [البته باز هم باید از افرادی که این قرارداد یک طرفه و به ضرر ملت ایران را با کرسنت امضاء کرده اند در این مورد بازخواست کرد] که ضرر این اتفاق بیش از پانزده برابر کمتر از محکوم شدن ایران است.

نکته اینجاست که ایران اگر بخواهد جلوی این ضرر هنگفت را بگیرد باید متخلفین طرف ایرانی قرارداد کرسنت را به دادگاه این پرونده معرفی و از آنها شکایت کند تا مجبور به پرداخت این ضرر نباشد و در این صورت به صورت معمول مفسدین این قرارداد نیز در دادگاه ایرانی نیز محکوم خواهند شد و این چیزی است که متخلفین ایرانی این پرونده از آن واهمه داشته و تمام قدرت سیاسی و رسانه ای خود را برای سرپوش گذاشتن بر روی این موضوع و به حاشیه بردن آن [حتی به قیمت لگد مال شدن بیت المال و حق مردم ایران] به کار برده و می برند.

این پرونده نقطه عطفی در اثبات عملکرد بی طرفانه قوه قضاییه و مبارزه با مفاسد کلان اقتصادی در دادگاه افکار عمومی ملت ایران بوده و ثبت و ضبط خواهد شد.

منبع: بچه های قلم

ارسال نظر

     


-->