۱۰ام، مرداد ۱۳۹۵
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۱۰ ام مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۸:۵۹ ب.ظ | کد خبر: 45616  

 طرح دعوای اپل و سامسونگ در عالی‌ترین مرجع قضایی آمریکا

اپل قصد دارد با مطرح کردن دعاوی خود بر ضد سامسونگ در دیوان عالی ایالات متحده سرانجام تکلیف این پرونده قدیمی قضایی را مشخص کند.

به گزارش  دزمهراب به نقل از گیزمودو، اپل از زمان عرضه نسخه اولیه آیفون و ساخت گوشی های مشابه هوشمند توسط سامسونگ این شرکت را به نقض حقوق مالکیت معنوی خود و کپی برداری بی اجازه از طراحی آیفون متهم کرده و دهها شکایت را علیه سامسونگ در کشورهای مختلف جهان مطرح کرده است.

 

سامسونگ هم با طرح شکایاتی مشابه اپل را به نقض حقوق مالکیت معنوی خود متهم کرده و حالا دو طرف پرونده های قضایی متعدد حل نشده ای را علیه یکدیگر تعقیب می کنند. با تداوم این مشکلات و به نتیجه نرسیدن شکایات دو طرف اپل می خواهد موضوع را در دیوان عالی ایالات متحده پیگیری کند.

 

چشمگیرترین موفقیت اپل در این زمینه مربوط به سال ۲۰۱۱ است. در آن زمان اپل موفق شد سامسونگ را به علت استفاده بدون مجوز از اختراعات ثبت شده خود به پرداخت ۹۳۰ میلیون دلار محکوم کند. اما سامسونگ از آن زمان با طرح دادخواست ها و فرجام خواهی های متعدد در تلاش است این رقم را کاهش دهد.

 

آخرین بار در ماه می سال ۲۰۱۵ این رقم به ۵۴۸ میلیون دلار کاهش یافت و سامسونگ کماکان پیگیر کاهش رقم یاد شده در دادگاه های مختلف است. حالا اپل در واکنش به این وضعیت قصد دارد موضوع را در عالی ترین سطح ممکن پیگیری کند.

فارس

 

ارسال نظر

     


-->