عبدالرحیم سعیدی راد:حوزه ادبیات کودک و نوجوان در کشور به کلی رها شده است! - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
3rd، ژانویه 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 3 rd ژانویه 2014 ساعت 1:39 ب.ظ | کد خبر: 11072  

عبدالرحیم سعیدی راد، نویسنده و شاعر دزفولی با تاکید بر ضرورت نقد جدی و منصفانه در حوزه شعر گفت:در حوزه شعر، نقد جدی و منصفانه نداشته ایم.

وی  افزود: در حوزه شعر نقد منصفانه خیلی کم است و اگر هم نقدی صورت گرفته یا خیلی بی انصافی و با هدف تخریب بوده و یا با هدف بالا بردن کسی که در آن شان و جایگاه نیست صورت گرفته است.
خالق اثر ˈبعد از باران ˈ از اقدام صورت گرفته در حوزه شعر و ادب با هدف آموزش جوانان علاقه مند به حوزه نقد سخن گفت و افزود:سایت شاعران فارسی زبان راه اندازی شده است و تلاش می شود با آموزش، جوانان علاقه مند وارد وادی نقد جدی و منصفانه در حوزه شعر ، ادبیات عاشورا و ادبیات کودک و نوجوان شوند.
سعیدی راد با انتقاد از رها شدن حوزه ادبیات کودک و نوجوان در کشور افزود:ادبیات کودک و نوجوان به حال خود رها شده و کار جدی در این زمینه صورت نگرفته است.
وی همچنین درباره شعر عاشورایی بیان داشت: در حوزه شعر عاشورایی آسیب شناسی جدی صورت نگرفته اما هر از گاهی حرکت های خوبی در این مورد صورت گرفته است.
توصیه سعیدی راد در خصوص شعر عاشورایی به جوانان علاقه مندی که مفهوم اولیه شعر را بلدند و توانایی گفتن شعر را دارند و می توانند یک شعر سالم را بسرایند ، تسلط کامل بر تاریخ عاشوراست.
وی افزود:جوانان علاقه مند به شعر عاشورایی باید تاریخ عاشورا را به دقت مطالعه کنند و وارد عمق این حماسه شوند و بعد شروع به سرودن شعر نمایند تا زمزمه هایشان از درون این حادثه عظیم که کل تاریخ را سیراب کرده شکوفا شود.

عبدالرحیم سعیدی راد به دلیل علاقه شخصی اش به حوزه ادبی، آثار متعددی در حوزه شعر و ادبیات دارد که از جمله آثار وی می توان به ˈگردان شهر آیینهˈ (خاطرات یکی از آزادگان)، ˈگزیده ادبیات معاصرمعاصر شماره۷۷ˈ (مجموعه شعر)، ˈفانوس های سنگیˈ (گردآوری شعر فلسطین) و ˈمن راضیم به این همه دوریˈ (مجموعه شعر)، اشاره کرد.

80977652-5387899

ایرنا

ارسال نظر

     


-->