پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

عدم توجه به حجاب و تربیت در مدارس دزفول

به گزارش خبرنگار روناش از دزفول ، نماینده بانوان ادارات دزفول در جلسه هماهنگی عید تا عید ویژه بانوان دزفولی که صبح امروز به همت کمیسیون امور بانوان فرمانداری ویژه دزفول در محل سالن جلسات این فرمانداری برگزار گردید ؛ انتقادات و درخواست هایی جدی را از دستگاه های فرهنگی شهرستان و متولیان آن خواستار شدند .

یکی از اعضا در اعتراض به وضعیت مدارس ابتدایی گفت : در مدارس ابتدایی فقط به نمره ۲۰ توجه شده و هیچ اهمیتی به تربیت و اخلاق دانش آموزان داده نمی شود . در یکی از این مدارس یک نفر متولی برگزاری کلاس قرآن برای دانش آموزان شده ، ولی از سوی اولیا دانش آموزان آن مدرسه با مخالفت مواجه شده است . متاسفانه در برخی مدارس کلیه مقاطع به نماز و برپایی آن اهمیت ویژه داده نمی شود و این از کم کار شدن مربیان و مدیران آن مدارس و عدم تخصیص بودجه بوجود می آید ؛ که مدیریت آموزش و پرورش دزفول باید به این امور توجه ویژه نماید .

یکی دیگر از اعضا در اعتراض به وضعیت حجاب برخی مدارس دخترانه و مربیان برخی مهدهای کودک شهرستان گفت : بدحجابی آن مربی مهد برروی دختران تاثیر منفی گذاشته و در مدارس دخترانه نیز شاهد بدحجابی هایی هستیم که باید از سوی آموزش و پرورش و مدیریت و عوامل آن مدرسه با برنامه ریزی مدون ، زیبایی و جایگاه والای حجاب و چادر برای دختران به خوبی تبیین شود .

کلیه اعضا بر روی این موضوع اتفاق نظر داشتند که : اصل فرهنگ سازی به مدارس ابتدایی برمیگردد ؛ چون بیشتر شخصیت هر فرد از دوران کودکی و بخصوص دوران ابتدایی شکل می گیرد ، که متاسفانه در این زمینه شاهد کم کاری هایی می باشیم .

یکی دیگر از اعضا بیان داشت : نقش مادران نیز بسیار اساسی و مهم می باشد . مادران باید به روز باشند و با توجه به پیشرفت تکنولوژی ، پا به پای فرزند خود حرکت نمایند ؛ ولی به او تفهیم کنند که تکنولوژی رو به پیشرفت است ، ولی دین همان دین است و دین کامل و دین رحمت نیز همان اسلام ناب محمدی می باشد .

بنا گردید که جلسه ای با مسئولان مربوطه در رابطه با افت تحصیلی ، ترک تحصیل و عقد زودهنگام برخی دختران برگزار و راه حل هایی نیز پیش بینی گردد .

 

 

اخبار مرتبط