پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

علیرضا قزوه: هر شاعری در پرونده ادبی خود باید شعری برای دزفول داشته باشد

مدیر دفتر آفرینش های ادبی حوزه هنری از شهر دزفول به واسطه مقاومت و ایستادگی به عنوان یادگار برجسته هشت سال دفاع مقدس نام برد و گفت: جایگاه شهر دزفول در دفاع مقدس به حدی است که هر شاعری در پرونده ادبی خود باید شعری برای دزفول بسراید.

ˈ علیرضا قزوه ˈ در حاشیه چهارمین همایش استانی شعر عاشورایی خاک و خورشید در دزفول افزود:دزفول در حوزه ادبیات و سایر حوزه های فرهنگی دارای ظرفیت های بسیار خوبی است که مرکز آفرینش های هنری نیز در کنار مسوولان شهرستان آماده حمایت از این ظرفیت هاست.
وی از ˈعبدالرحیم سعیدی راد ˈ به عنوان یکی از چهره های شاخص ادبیات معاصر کشور نام برد و افزود: در دزفول نیز شاعران جوانی وجود دارد که اشعار آنها می تواند در قالب کتاب چاپ و در سطح کشور منتشر شود.
قزوه همچنین با تمجید از شاعر جوان دزفولی که شعری با موضوع شهیدی سه ساله در این همایش قرائت کرد افزود: این شعر آنقدر زیباست که با حمایت حوزه هنری می توان با تصویر سازی زیبا به عنوان یک اثر خوب و ماندگار در تیراژ کشوری چاپ و منتشر شود.
قزوه همچنین تعامل و همدلی مسوولان شهرستان دزفول در حمایت از هنرمندان ، نویسندگان ، شاعران و نخبگان این شهرستان را برجسته و شاخص دانست و گفت:.
وی با اشاره به نقش برجسته شاعران خوزستانی در شکل گیری این نوع سبک ادبی افزود:نویسندگان و شاعران خوزستانی در رشد و گسترش شعر دفاع مقدس سهم عمده ای داشته چرا که خوزستان استانی فرهنگ خیز و شعر خیز است که نمونه شاخص آن استاد قیصر امین پور از بهترین چهره های شعر کشور است.
مدیر دفتر آفرینش های ادبی حوزه هنری با بیان اینکه استان خوزستان دارای شاعران صاحب نام و خلاقی است افزود:فرهنگ عاشورا در کنار شعر در مدح مداحان خوزستانی به خوبی شکل گرفته است.
وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر کار بیشتر در حوزه ادبیات کودک و نوجوان افزود:در این بخش باید بیشتر کار شود.
قزوه همچنین در خصوص نقش حوزه هنری در رشد و شکوفایی شعر عاشورایی گفت:حوزه هنری یک پایگاه جدی ادبیات انقلاب است که در طول دوران فعالیت جدی ترین حرکت ها در حوزه ادبیات انقلاب انجام داده و بیشترین کتاب را به چاپ رسانده است.
وی با تاکید بر برگزاری برنامه های ادبی ملی و بین المللی در استان خوزستان با توجه به ظرفیت های ادبی این استان از برگزاری همایش بین المللی قیصر امین پور در سالگرد این شاعر فقید در سال آینده در زادگاهش گتوند خبر داد.
قزوه همچنین رشد شعر آیینی و شعر دفاع مقدس را چشمگیر دانست و گفت: این نوع سبک شعری در دانشگاههای کشور نیز به عنوان سبکی نو توجه علاقه مندان به شعر و ادب فارسی را به خود جلب کرده است.
وی اظهار داشت :به خاطر فراگیری شعر آیینی و شعر دفاع مقدس در اشعار شاعران ، این نوع شعر در مراکز آموزش عالی مطرح شده و سبک ادبی ایجاد می کند

80970262-5371725

ایرنا

اخبار مرتبط