فرماندار دزفول:آمریکا توان مقابله با بسیج عمومی مردم ایران را ندارد. - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
19th، نوامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 19 th نوامبر 2013 ساعت 7:20 ب.ظ | کد خبر: 9618  

ˈ عبدالرضا احسانی نیاˈ در نشست شورای پشتیبانی آموزش و پرورش افزود:اگر ایثار و جانفشانی نیروهای بسیجی نبود اینک شاهد امنیت در کشور نبودیم.

وی اظهار داشت:آمریکا می گوید گزینه جنگ روی میز مذاکره است اما این گفته ای واهی است زیرا آمریکا توان مقابله با بسیج عمومی مردم ایران را ندارد.

احسانی نیا افزود:نیروهای بسیجی با مهارت توانستند پهپاد آمریکایی را با موفقیت تحت کنترل در آورند که این نشانه قدرت این نیروی مردمی است.

فرماندار ویژه دزفول در ادامه با اشاره به راهکارهای ریشه کنی بی سوادی در جامعه گفت:بسیج در ریشه کنی بیسوادی نیز باید وارد عمل شود و کارگشا باشد.

وی همکاری ارگان ها و دستگاه های اجرایی را در ریشه کنی بیسوادی ضروری دانست و گفت:زندان ها ، دهیاران ، بخشداران ،شهرداری ها و شوراهای شهر باید برای شناسایی افراد بی سواد تلاش کنند.

فرماندار دزفول گفت:بسیاری از مشکلات ، بزه ها و جرایم ناشی از بیسوادی افراد است به گونه ای که هر چه مدرک تحصیلی افراد بالاتر می رود درصد ارتکاب جرم کاهش می یابد.

احسانی نیا آموزش وپرورش را در ترویج کتابخوانی و جلوگیری از جرایم و بزه موثر دانست وگفت:اگر دانش آموزان در دوران کودکی و مقطع ابتدایی با فرهنگ مطالعه آشنا شوند در بزرگسالی نیز این فرهنگ تداوم خواهد یافت.

وی گفت:آموزش وپرورش باید مدیران را تشویق به افزایش اعضای کتابخانه ها کنند و از حداقل امکانات بیشترین استفاده را ببرند.

ˈغلامرضا نصرالله پورˈ مدیر آموزش و پرورش دزفول نیز بر ضرورت شناسایی افراد بازمانده از تحصیل تأکید کرد و گفت:هیچ دانش آموزی نباید به دلایل مالی ترک تحصیل کند وآموزش وپرورش آمادگی همکاری ومساعدت با این افراد را دارد.

معاون پرورشی آموزش وپرورش دزفول نیز در این نشست با اشاره به فعالیت های مدارس گفت:انتخابات شورای دانش اموزی انجام شد و تا کنون نتایج شورای دانش آموزی ۲۷۰ مدرسه در دزفول اعلام شده است.

ˈ علی پور ابراهیمˈ افزود:به مناسبت هفته کتاب وکتابخوانی نیز چندین مسابقه کتابخوانی برای دانش آموزان در نظر گرفته شده که در حال برگزاری است.

وی اظهار داشت:در این راستا ۳۰ نمایشگاه کتاب نیز در مدارس دزفول برپا شده است.

80910828-5210331

ایرنا

ارسال نظر

     


-->