لطفا درست راهپیمایی کنید - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
9th، فوریه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 9 th فوریه 2015 ساعت 9:39 ق.ظ | کد خبر: 26723  

بی مقدمه میروم سر اصل مطلب و کوتاه و موجز می نویسم. در آستانه ۲۲ بهمن ۹۳ هستیم و میخواهیم پیروزی اسلام بر کفر و خون بر شمشیر را در ایران عزیز گرامی بداریم. صد البته اگر راهپیمایی ۲۲ بهمن در ایران نماد عدالت خواهی و اسلام خواهی و عزت و شرافت است، در دارالمؤمنین دزفول این راهپیمایی، پر معناتر و پر افتخارتر است.

این نور چلچراغ به خانه اگر رواست

بنگر که این چراغ به مسجد رواتر است

اما حرف من بر سر کیفیت برگزاری این مراسم و چنین مراسماتی است که متأسفانه در سالهای اخیر نزول کرده است. این را هم باید بگویم که انتقادات زیر صرفا جهت بهتر شدن کیفیت مراسم مطرح میشود و خدا شاهد است که غرضی در کار نبوده و نیست. هرچند می دانیم که برگزاری این مراسمات و راهپیمایی ها تلاش زیاد و هماهنگی های بسیاری میطلبد و به سهم خودمان از مسؤلین برگزاری متشکریم اما انتظار مردم شریف دزفول چیزی خارق العاده نیست که نتوان از پسش برآمد!

مثلا:

* تهیه یک سیستم صوتی مناسب که مدام در طول مسیر قطع و وصل نشود یک نیاز حداقلی برای راهپیمایی است.

* اصلا و ابدا لازم نیست شعار دهنده محترم، بارها و بارها از صدا و سیمای خوزستان تشکر و سپاسگذاری فراوان کند و منت سر مردم دزفول بگذارد که چه؟ صدا و سیما لطف فرموده اند و یک اکیپ برای فیلمبرداری به دزفول فرستاده اند.

صدا و سیمای خوزستان وظیفه اش است که بیاید و از ایستادگی در عین نجابت این مردم، با افتخار فیلمبرداری کند. مردم برای دیده شدن در قاب تلویزیون راهپیمایی نمی آیند که شعار دهنده محترم که در واقع نماینده مردم است و صدای آنان را در بلندگو فریاد میزند، بیاید و قربان صدقه چهار نفر برود که دارند وظیفه شان را انجام میدهند.

* شعار دهنده محترم باید دقت کند که در جمع مردمی بزرگ و بزرگوار دارد شعار میدهد و باید در انتخاب شعارها بسیار مراقب باشد. مثلا نباید شعار دهنده بگوید: امروز روز شکست کیه؟ کیه؟ کیه؟ و بعد انتظار داشته باشد همه مثل برنامه های عمو پورنگ یکصدا جواب بدهند: آمریکا!!!

مثل همه خلقون خدا! باید شعارهای زیبا و مرتبط داده شود تا مردم هم کوبنده پاسخ دهند.

* شعار دادن یک نوع ابراز و بیان عقیده است. یک امر به معروف و نهی از منکر است. یک فریاد بلند بر سر ظالمان است و یک حمایت از مظلوم است. شعار دادن و مشت گره کردن نباید برای کسی عار باشد. برعکس باید موجب افتخار باشد که کسی در کسوت عدالتخواهی و ظلم ستیزی شعار بدهد. بنابراین شایسته است برخی مسئولین و عزیزان که شعار دادن را در شأن خود نمیدانند لطف کرده و همپای مردم بصیر شعار بدهند و مشت گره کنند.

هر چند مردم عزیز دزفول بارها ثابت کرده اند که در باد و باران و آفتاب و جدیدا خاک و با سیستم صوتی و بی سیستم صوتی و کلا در هر شرایطی دین خودشان را به اسلام ادا میکنند اما ان شا الله به پاس قدردانی و احترام به این حضور خروشان و از سر بصیرت، حواشی و فرعیات موجب خدشه به اصل این حرکت نشود.

نظر بینندگان
 1. مهران موزون says:

  احسنت بر برادر خوشکام.

 2. امین says:

  دمت گرم. بابا شعارها هم تکراریه… آخه یه خلاقیتی… یه هنری…. یه شعر جدیدی
  هر سال میگن ۲۲ بهمن ماه یوم الله یوم الله

 3. سوزستان says:

  بسیار عالی
  از همه بدتر این شعار های من دراوردی طول و دراز و بی وزن و قافیه و در معنی واقعی کلمه زشتیه! که این شعار دهنده ها هر سال مطرح می کنند . هیچی بهتر از همون مرگ بر آمریکا نیست به خدا!

 4. محمدحسن says:

  انتقادات کاملا بجایی بود.
  کاش مطلب را با نکاتی که جناب امین گفته اند تکمیل می کردید.
  شعارها اگر زایش و رویش نداشته باشند به قول طنزپردازها “جوک خور” شان خوب می شود و این چیزی است که باید ازش پرهیز کرد.

 5. amin says:

  مطلب به جا و مناسبی بود
  در کنار تغییر و شیوه شعارها ، خیلی وقت است که مردم به دنبال و دوستدار راهپیمایی هستند که مثلا در مسیر راهپیمایی برنامه های فرهنگی و زیبایی اجرا بشود که خانواده ها در مسیر راهپیمایی از برنامه های فرهنگی تدارک دیده شده استفاده ببرند و با ارمان های انقلاب بیشتر آشنا شوند
  به مسولین باید عرض کنیم که آقا اینقدر دیگه این راهپیمایی عظیم و باشکوه را با بدسلیقه ای برنامه ریزی ننمایند و اگر خود توان انجام این امور را ندارید لطفا به جوانان با ذوق و فعال فرهنگی بسپارید

 6. مصطفی says:

  جالب بود
  من چند تا شعار پیشنهادی دارم
  خطاب به دولت بیست ماه گذشته ویرانه را چه کوردی!
  خطاب به شاه،ای شاه خائن آواره گشتی کاشکی دوباره تو بر می گشتی
  و غیره…

ارسال نظر

     


-->