ماجرای جوک نعمیمه اشراقی نوه امام - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
17th، اکتبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 17 th اکتبر 2013 ساعت 1:52 ب.ظ | کد خبر: 7965  

نعیمه اشراقی این بار مطلبی را در صفحه فیس بوک خود منتسب به حضرت امام(ره) نوشت که نه تنها با اعتراض خانواده های شهدا رو برو شد بلکه داد برخی از عناصر فتنه ۸۸ را هم درآورد.

،در چند ماه اخیر برخی از منتسبین به بیت حضرت امام(ره) سعی کردند چهره ای دور از ذهن و متفاوتی را از امام(ره) به نمایش بگذارند که این اقدامات سبب واکنش تند و شدید طیف های مختلف مردم و جریان های سیاسی در ایران شده است.

نعیمه اشراقی نوه دختری حضرت امام(ره) این بار نیز مطلبی را در صفحه فیس بوک خود منتسب به حضرت امام(ره) نوشت که نه تنها با اعتراض خانواده های شهدا رو برو شد بلکه داد برخی از عناصر فتنه ۸۸ را هم درآورد و جوک توهین آمیزی که اشراقی درباره شهدا و امام (ره) را گفته بود را یک بی شرمی خواندند.

اشراقی در کامنتی، از جوکی که برای پدربزرگ خود تعریف کرده بود، می‌نویسد: «جوک دیگری که برای امام تعریف کردیم و همیشه به شوخی یاد می‌کردند این بود: امام خمینی: ای پاسداران، بیوه شهدا را بگیرید. ای کاش من یک پاسدار بودم.»

eshraghigaffe2

پس از داغ شدن موضوع این جوک در فضای مجازی،فرزند شهید همت در پاسخ به این توهین در صفحه فیس بوک خود نوشت:خانم “نعیمه اشراقی”دهان باز کرده و دُرفشانی نمودند.

در بخشی دیگری از این مطلب آمده است:اولین چیزی که با مطلب زشت ایشان به ذهن می‌رسد، این است که وقتی بچه‌های این مملکت در زیر گلوله و بمب و خمپاره تکه‌تکه می‌شدند، رهبری که خیلی از آن “فرزندان ایران” به فرمان او راهی جبهه شده بودند، داشته در مورد ایشان و خانواده آن سربازان، شوخی‌های زشت می‌کرده!!!!! این چیزی‌است که مطلب اشراقی به هر ذهنی تزریق می‌کند. آیا چنین کاری تیشه‌زدن به ریشه افکار و شخصیت امام خمینی نیست؟ ایشان نمی‌فهمد با چنان مطلبی تا چه حد وحشتناکی، بنیانگذار جمهوری اسلامی را زیر سؤال برده و خوار و کوچک کرده؟

وی در ادامه نامه تصریح کرد:یا واقعاً امام خمینی چنان گفتار و تفکر و برخوردی داشته یا خانم اشراقی دروغ می‌گوید و این هم باز باید تذکری باشد به بیت امام و اطرافیان خانم اشراقی که جلوی دُرفشانی‌های گاه و بی‌گاه ایشان را بگیرند.

همچنین مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار فراری فتنه ۸۸ هم در صفحه  فیس‌بوک خود با واکنش به این مساله اعتراض کرد و برای نعمیه اشراقی نوشت:سرکار خانم نعیمه اشراقی! این جمله‌ای که در مورد همسران شهدای جنگ نوشته‌اید، سخیف است. جمله تهوع آور است این اسمش طنز نیست، جوک نیست.

در پی اعتراضات گسترده به این توهین، نعیمه اشراقی در پاسخ به نامه فرزندش شهید همت این هتک حرمت را به گردن جاعلان انداخت و می نویسد: مگر می توان احترام بی حد و حصر امام به شهیدان و خانواده های آنها را با ذکر کلماتی موهن و بی ارزش از یاد برد؟ همین جا لازم می دانم به صراحت تمام انتساب آنچه در فضای مجازی به امام و از قول من منتشر شده را تکذیب کنم و از خداوند برای جاعلینی که این گونه با احساسات پاک مردم بازی می کنند طلب هدایت نمایم.

وی در ادامه می نویسد که با توجه به دستبرد های چند گانه به صفحه شخصی ام، این صفحه را مسدود می کنم.

با توجه به تکذیب نعیمه اشراقی از جوک منتسب به او، مسیح علی‌نژاد بار دیگر در پستی جداگانه نوشت: «تمام تنم از دروغ درد گرفت. دوستان اصلاح‌طلبی را می‌شناسم که می‌دانند نعیمه اشراقی نه تنها آن کامنت را خودش نوشت بلکه از جک نوشته‌اش در مورد شهدای جنگ در صحبت‌های خصوصی با آن‌ها دفاع هم کرد.

بر اساس این گزارش نعیمه اشراقی قبل از این مساله نیز، موضوع حجاب دخترش را با فتوشاپ خواسته بود اصلاح کند که با انتقاد و اعتراض بسیاری از دوستان نزدیک خود در فیس بوک مواجه شد.

گفتنی است در ماه های اخیر تحریفات زیادی از سوی منتسبین به امام (ره) در فضای مجازی منتشر شد که با انتقادهای شدیدی از سوی مردم و سیاسیون روبرو شده است و بسیاری از مسئولین با نامه ها و تذکرات پی درپی به بیت حضرت امام(ره) خواستار برخورد بااینگونه اقدامات شده اند.

بلاغ

ارسال نظر

     


-->