محسن ریاضی عضو شورای شهر دزفول؛ “شورا گفت”، “شورا نگفت”، ” شورا تصویب کرد” ، ” شورا تصویب نکرد”. - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
8th، سپتامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 8 th سپتامبر 2013 ساعت 6:57 ب.ظ | کد خبر: 6452  
1591

ریاضی عضو منتتخب شورای اسلامی دزفول گفت:تنها ملاک پذیرش یک نظر در شورا را منطق و استدلال پشت سر آن موضوع دانسته و گفتند: تهدید به تجمع، ارسال پیامک مخرب، ایجاد گروه های فشار و … تأثیری در رأی کارشناسی شده و بررسی شده شورا نخواهد گذاشت و از کسانی که اعتراضی دارند بجای تهدید و… می خواهم که در آن موضوع استدلال بیاورند که اگر منطقشان قوی بود آن را می پذیریم.

به گزارش سرویس سیاسی دزفول امروز؛ در جلسه ای که با تدبیر شورا برای ایجاد آرامش در فضای ملتهب شده جامعه پس از رأی گیری در مورد شهردار صورت گرفت، آقای ریاضی که سابقه ۷ سال عضویت در شورا را دارند به نکات و تذکرات مهمی پرداختند که به سبب اهمیت آنها در این گزارش منحصراً به سخنان ایشان در این مجال می پردازیم.

آقای ریاضی در ابتدا به آیه شورا در قرآن اشاره و ضمن تفسیر آیات بیان کردند: خداوند در این آیه، شورا و کار شورایی را امضاء کرد درحالیکه اختلافات، پشت پرده ها، گروه گرایی ها و همه اینها را می دانست و علی رغم اینها خداوند شورا را امضاء کرد. چون وقتی خردهای جمعی اگر هزار بار تصمیم بگیرند و دویست بار آن اشتباه باشد قطعا هشتصد بار آن صحیح است. حتی بلاد کفر هم به آن رسیده اند و بجز کشورهای متحجر منطقه ما در هیچ نقطه عالم، بدون شورا زندگی نمی کنند. و اگر کسی می خواهد نظامات شورایی را زیر سؤال ببرد، به میزان اعتقاداتشان در مورد فرمایشات خدا در باب شورا برگردند.

عضو دو دوره شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش، نکات و تذکراتی را به تمامی اعضای شورا و مردم یادآوری کرده ، افزودند: آنچه که موجب استحکام شورا می شود، استقلال شوراست. در چند روز گذشته علی رغم اینکه شورای جدید روزهای اولیه خود را سپری میکند اما گروه ها، احزاب، مسئولین، مردم و…  گاهاً ورود پیدا می کردند در مورد مباحث شورا که درخواست اول من از اعضا ء این است خود اعضای شورا کمک کنند تا استقلال شورا حفظ شود. تصمیمی که گرفته می شود، تصمیمی باشد که در این جلسه زده می شود نه ناشی از فشارهای بیرونی باشد. البته اگر کسانی از باب خیرخواهی و نصیحت وارد شوند، ما پذیرای صحبتهای آنها هستیم و طبق آیه شریفه همه صحبت ها را گوش می دهیم و سعی می کنیم بهترین را عمل کنیم. اما آنچه مهم است حاکمیت رأی شوراست که باید دارای استقلال و اقتدار باشد.

آقای ریاضی همچنین به مسائل پیش آمده در جلسه اول شورا پرداخته افزودند: نکته ای که باید به آن توجه شود، رعایت حفظ حریم جلسات شوراست. ترک جلسه بدلیل اینکه مطلبی برای من مورد قبول نیست امری پسندیده نمی باشد. لذا دوستان باید تمکین کنند از نظری که اکثریت شورا به آن رأی داده و حتی از مصوبه ای که به نظرمان غلط است ولی چون نظر اکثریت شوراست باید دفاع کنیم.

ایشان همچنین به کار شورایی اشاره و تصریح کردند: در کار شورایی، لفظ “من” نداریم.مثلا بگوییم: “من تصویبش کردم”، چطور ممکن است یک نفر چیزی را تصویب کندو… . شورا رأی می دهد، لذا اگر اعضای شورا می خواهند بیرون گزارش دهند بگویند: “شورا گفت”، “شورا نگفت”، ” شورا تصویب کرد” ، ” شورا تصویب نکرد”.

وی همچنان بیان کردند: علی رغم رأیی که داده شد، التهاباتی در شهر ایجاد شد، دوستان مشفق و ناصحان دوستار شورا و مردم صحبتهایی کردند و ما پذیرفتیم. رأیی که صادر شده محق است ولی بر اساس مصالحی که پیش آمده کمک کنیم تا اتفاقی که مردم دوست دارند بیفتد. خواهش می کنم کسی از این بحث بعنوان “برنده” و “بازنده” یاد نکند. برنده واقعی طبق منویات دین مقدسمان کسی است که بر هوای نفسش غالب شود. اینکه کسی رأی شورا را برگرداند اسم خودش را بگذارد “برنده” ، یا رأی نگرفته ای را بگیرد، یا بر عکس ،این برندگی نیست. از خبرنگاران خصوصا می خواهم که از این الفاظ استفاده نکنند که هم آرامش به مردم برگردد و هم استقلال شورا مخدوش نشود.

عضو دوره چهارم شورا در انتها، تنها ملاک پذیرش یک نظر در شورا را منطق و استدلال پشت سر آن موضوع دانسته و گفتند: تهدید به تجمع، ارسال پیامک مخرب، ایجاد گروه های فشار و … تأثیری در رأی کارشناسی شده و بررسی شده شورا نخواهد گذاشت و از کسانی که اعتراضی دارند بجای تهدید و… می خواهم که در آن موضوع استدلال بیاورند که اگر منطقشان قوی بود آن را می پذیریم.

دزفول امروز

ارسال نظر

     


-->