۲۹ام، بهمن ۱۳۹۴
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۲۹ ام بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۷ ق.ظ | کد خبر: 40272  

معاون فنی جهاد کشاورزی دزفول گفت: محصول هویج تولیدی دزفول به عراق ، روسیه ، آذربایجان و قرقیزستان در حال صدور است.

به گزارش دزمهراب علی کرمی روز چهارشنبه به ایرنا افزود: محصول هویج تولید دزفول به دلیل کیفیت بالا در بازار کشورهای همسایه ایران مورد استقبال قرار گرفته است.

وی نبود زیرساخت لازم برای صادرات محصولات کشاورزی را از مشکلات جدی بخش کشاورزان دزفول عنوان کرد و گفت:بیشتر محصولات کشاورزی دزفول قابلیت صادرات را دارند اما به دلیل نبود اداره استاندارد و گمرک در دزفول این محصولات ابتدا به مقصد سایر شهرهای کشور بارگیری شده و از آنجا به نام محصول همان استان به کشورهای مختلف صادر می شوند.
معاون فنی جهاد کشاورزی دزفول نبود صنایع فرآوری را از جمله کارخانه های تولید مربا و ترشی از دیگر مشکلات کشاورزان سبزیکار دزفول برشمرد و افزود: سرمایه گذاران باید در این حوزه فعال شوند و به یاری کشاورزان بشتابند.
کرمی با اشاره به اینکه محصول هویج مشمول خرید تضمینی دولت نمی شود گفت: نبود الگوی مناسب کشت در کشور موجب شده کشاورزان استان های مختلف اقدام به کشت یک محصول کنند که این امر موجب ضرر و زیان فراوان به بخش کشاورزی شده است.
برخی واسطه های صادر کننده محصولات کشاورزی از استان های دیگر، با حضور در دزفول، محصولاتی همچون هویج و برخی سبزی جات را خریداری، و با انتقال آن به نقاط مرزی، اقدام به صادارات به کشورهای هماسیه می کنند.
برداشت محصول هویج از اوایل دی در دزفول آغاز شده و تا اواسط خرداد سال آینده ادامه دارد.
پیش بینی می شود از سطح یکهزار و ۸۰۰ هکتار مزارع هویج دزفول افزون بر ۸۰ هزار تن محصول برداشت شود.
بخشی از محصول سبزی تولید دزفول به کشور اوکراین نیز صادر شده است.
۱۲۰ نوع محصول مختلف در دزفول کشت می شود.
دزفول با ۹۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی سالانه ۱،۵ میلیون تن مازاد تولید محصولات کشاورزی دارد.

 

قدس آنلاین

ارسال نظر

     


-->