پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

مدیرکل حج و زیارت خوزستان: زائران اربعین منتظر ویزای مجانی نباشند

حویزاوی گفت :علاقمندانی که ثبت نام اولیه را انجام می دهند اگر تا ۷۲ ساعت بعد ۴۰دلار واریز نکنند به صورت خودکار از سیستم حذف خواهند شد.

ناصرحویزاوی مدیرکل حج و زیارت خوزستان در گفتگو با “اهوازنوین” در خصوص روند پیاده‌روی اربعین در استان خوزستان بابیان اینکه ستاد دائمی اربعین در وزارت کشور مبلغ اخذ ویزا را مصوب کرده اظهار کرد: بر اساس واقعیت موجود و قوانین جاری یکی از موضوعاتی که مصوب شده بحث اخذ ویزا از دفاتر دارای مجوز بند ب خدمات زیارتی است، بند الف نیز شامل خدمات دفاتر هواپیمایی و گردشگری و همچنین بند پ همان بند زیارتی است لذا باید طبق تأکید سازمان و ستاد ویزا را باید از این کانال تهیه کنند.

وی بابیان اینکه ثبت‌نام سفر اربعین حضوری انجام نمی‌شود و تنها از طریق سایت سماح امکان‌پذیر است افزود: برای دریافت ویزا سایتی را تحت عنوان سایت سامانه سماح به نشانی https://samah.haj.ir معرفی کرده‌ایم که علاقه‌مندان به پیاده‌روی اربعین می‌توانند جهت اخذ ویزا از طریق این سامانه اطلاعات خود را ثبت نمایند و بیمه شوند.

حویزاوی گفت: پول بیمه ۲۵۹۰۰ تومان به‌اضافه ۴۰ دلار حق‌الزحمه بابت خدمات اخذ ویزا و همچنین پرداخت اینترنتی ۱۰ هزار تومان می‌شود البته فردی که اطلاعات خود را از منزل شخصی وارد کرده باشد ۲ هزار تومان از هزینه‌اش کسر می‌شود.

مدیرکل حج و زیارت خوزستان اضافه کرد: درنهایت هزینه ویزا جمعاً ۴۰ دلار برای عراق و ۲۵۹۰۰ تومان برای بیمه ۱۰ هزار تومان برای شرکتی که می‌خواهد کارهای اخذ ویزا را انجام دهد و دو هزار تومان برای یارانه پرداخت می‌شود.

وی بابیان اینکه در حال حاضر یک کنسول گری در اهواز داریم که قرار است دو کنسولگری دیگر نیز در اهواز اضافه شوند ادامه داد: خواهش ما از مردم شریف این است که به‌موقع جهت دریافت ویزا اقدام نمایند اینکه تصور کنند یک نفر بدون ویزا رد بشود مطلقاً چنین چیزی امکان ندارد.

حویزاوی به کمیته‌های مختلف جهت خدمات‌دهی اشاره کرد و افزود: کمیته‌های اجرایی طوری طراحی‌شده اندکه ۴ و یا ۵ کیلومتر قبل از رسیدن به پایانه گذرنامه و ویزاها کنترل شود یعنی امسال قبل از رسیدن به پایانه، گیت‌های اولیه احداث می‌شود و به هرکسی ویزا در دست داشت اجازهٔ تردد داده می‌شود.

مدیرکل حج و زیارت خوزستان گفت: علاقه‌مندانی که ثبت‌نام اولیه را انجام می‌دهند اگر تا ۷۲ ساعت بعد ۴۰ دلار واریز نکنند به‌صورت خودکار از سیستم حذف خواهند شد.

وی تصریح کرد: با توجه به استقبال پیش‌بینی‌شده برای دو میلیون نفر تاکنون برنامه‌ریزی کرده‌ایم که سهم مردم استان خوزستان ۵۰ درصد از کل جمعیت اربعین است البته احتمال افزایش این رقم نیز بسیار است.

اخبار مرتبط