پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

مدیر دارالقرآن آموزش و پرورش دزفول:با درجه مالی صفر به پیشواز مهر خواهیم رفت

علیرضا اسفنده، مدیر دارالقرآن آموزش و پرورش شهرستان دزفول، به آغاز نام‌نویسی دانش‌آموزان این دارالقرآن از امروز اول ماه مهر اشاره کرده و در ادامه  گفت: علاقه‌مندان می‌توانند تا ۱۵ مهر برای نام‌نویسی اقدام کنند، پیش‌بینی‌ می‌شود حداقل ۵۰۰ و حداکثر دوهزار نفر به این مرکز قرآنی مراجعه و ثبت‌نام کنند.

وی  همچنین با اشاره به اینکه ساخت دارالقرآن این اداره به پایان رسیده است، تصریح کرد: اما برای شروع به کار این دارالقرآن با موانعی مواجه هستیم، در این میان کمبود تجهیزات آموزشی یکی از این موانع است، همچنین کمبود نیروی استخدامی قرآنی از مهم‌ترین مشکلات آغاز فعالیت دارالقرآن دزفول بوده که برای برطرف کردن این مشکل مکاتباتی با رئیس اداره قرآن، نماز و عترت خوزستان انجام شده و وی نیز خواستار برطرف شدن هرچه سریع‌تر این موضوع بوده است.

مدیر دارالقرآن آموزش و پرورش دزفول در ادامه با اشاره به استخدام برخی نیروهای قرآنی که آموزش‌های لازم را ندیده‌اند،  درادامه گفت: بر این اساس قراردادن این معلمان در چارچوب آموزش‌ها و مربیان قرآن، زمان‌بر خواهد برد، در این میان پیگیری‌های لازم برای جذب و استخدام صد درصدی نیروهای قرآنی این دارالقرآن آغاز شده است.

علیرضا اسفنده با تأکید بر اینکه مشکلات دارالقرآن‌های آموزش و پرورش در سه بخش مشهود است، گفت: نامشخص بودن وضعیت نیروی انسانی و کادر آموزشی، محدود بودن بودجه مالی و مستقل نبودن فعالیت این مراکز از مواردی هستند که باید به‌زودی تعیین وضعیت شوند.

اسفنده گفت: با بیان اینکه پیش‌بینی شده قریب به دو هزار نفر در این دارالقرآن نام‌نویسی خواهند کرد، دلیل این مهم بهبود تجهیزات و فضای آموزشی دارالقرآن است، به نظر می‌رسد با نام‌نویسی از این تعداد قرآن‌آموز 70 درصد به تعداد فعالان فراگیری علوم قرآنی این مرکز افزوده شود.

مدیر مدرسه قرآن‌ خاتم‌الانبیا‌(ص) دزفول از محدود بودن اعتبار این مدرسه خبر داد و گفت: به جرئت می‌توان گفت اکنون و در آستانه آغاز سال تحصیلی 93- 94 با درجه مالی صفر به پیشواز مهر خواهیم رفت که مسئولان باید به فکر این مشکل نیز باشند.

اسفنده همچنین از برگزاری همایش‌ها، دوره‌ها و ویژه‌برنامه‌های مختلف قرآنی و دینی در این مدرسه در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: خیران قرآنی این شهرستان که خواستار همکاری با دارالقرآن آموزش و پرورش دزفول هستند، می‌توانند به اداره آموزش و پرورش دزفول مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه حفظ، احکام، قرائت، تفسیر دوره‌های آموزشی هستند که دانش‌آموزان دختر و پسر به همراه مادران خود می‌توانند در سه ترم تحصیلی شرکت کنند، گفت: برگزاری دوره‌های تخصصی قرآن ویژه نخبگان قرآنی از مهم‌ترین برنامه‌های این مدرسه قرآن در سال تحصیلی خواهد بود.

ایکنا

اخبار مرتبط