مراسمات ستاد اربعین شهرستان دزفول اعلام شد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
22nd، نوامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 22 nd نوامبر 2014 ساعت 3:32 ب.ظ | کد خبر: 23107  

پیاده روی اربعین حسینی در دزفول

 مراسمات ستاد اربعین شهرستان دزفول اعلام شد

سالها بود که مردم دزفول در اربعین یاد در هئیتهای کوچکی در شهر عزاداری می نمودند. و یا به شهر شوش می رفتند ، البته با ابتکار آزادگان دزفول عده ای زیادی در این روز نیز به مناطق عملیاتی می رفتند و بسیار با شکوه به عزاداری می پرداختند.

اما عده ای از جوانان بسیجی و متدین شهرستان دزفول به فکر افتادند تا اربعین نیز همچون عاشورا و تاسوعا در دزفول حرکت بزرگ شکل  بگیرد ، این  جوانان در حرکتی جدید در شهرستان اقدام به برپایی کاروان اربعین در روز اربعین حسینی نمودند و در این مراسم معنوی بصورت یکپارچه مردم شهرستان از حرم حضرت محمد بن موسی الکاظم (ع) تا حرم محمدبن جعفرطیار(ع) عزاداری می نمایند و در نمودی زیبا از عرض ارادت مردم شهرستان دزفول به اهل البیت را به نمایش می گذارند. اکنون به گفته مسئول این حرکت ارزشمند ۱۴سال از اجرای آن گذشته است . مراسم اربعین دزفول نمود آشکار وحدت عزاداران حسینی است ، حرکتی کاملاً مردمی و عاشقانه، و حرکتی که مردمی و به عشق اهل البیت باشد یقیناً نظر اهل البیت نیز همراهی می کند و کار به اصطلاح امروزی ، می گیرد، و اکنون نیز اینگونه شده است. شاید روزهای اولی که این حرکت آغاز شد بسیاری بر این اعتقاد بودند که این مراسم دوام ندارد و مردم نمی آیند ،اما اکنون سالها گذشت و هرساله این مراسم با شکوه تر از گذشته است ، کاری که برای خدا باشد همین می شود.

متاسفانه مدتی است برای تبلیغات مراسمات مذهبی در شهر، مسئولان برگزار کننده بیش از اندازه بر پخش مستقیم از صداوسیما تاکید و تبلیغ می نمایند و یکی از اجزای مهم تبلیغات اینگونه مراسمات پخش از رسانه ملی شده است به گونه ای که انگار هدف، پخش تلویزیون است تا عزاداری و ارادت به اهل البیت، که امید است این روند اصلاح شود ، مردم عزیز دزفول به در عرض ارادات به اهل البیت سنگ تمام گذاشته اند و نیاز به این کارها و اینگونه تبلیغات نیست.

اما ستاد اربعین از روز اول بنایش را بر عشق اهل البیت گذاشت و با سادگی مراسمش را شروع و هرسال بهتر از سال قبل برگزار می کند . بر این تلاش دوستان و همه عزاداران حسینی درود می فرستیم.

 جلسه ستاد اربعین شهرستان دزفول روز گذشته (جمعه)برگزار گردید.

سایت سیاسیون از این جلسه اینگونه نوشت: ناصر نوری مسئول ستاد اربعین حسینی شهرستان دزفول ضمن تشکر از حضور مدعوین و خبرنگاران حاضر در این جلسه طی سخنانی در این رابطه  گفت:حادثه عاشورا بدون اربعین تکمیل نمی گردد و تا اربعین نباشد رسالت کربلا به مقصد نمی رسد. اربعین یک مراسم،سنت و یا یک آیین نمی باشد بلکه اربعین یک فرهنگ است و باید به عنوان یک فرهنگ مقدس با این موضوع برخورد شود و  ایراد خطبه های علی وار حضرت زینب(س) حادثه عاشورا را یک فرهنگ معرفی کرد.

رسالت برگزاری اربعین حسینی در شهرستان دزفول چند سالی است که به عهده ستاد اربعین می باشد.لذا در این راستا ما خادمان ستاد تکلیف داریم تا با برگزاری هرچه بهتر مراسم،وظیفه خود را به سرور و سالار شهیدان ادا کنیم

مسئول ستاد اربعین شهرستان دزفول هدف از تشکیل این ستاد را عرض ارادت به ساحت مقدس ابا عبدالله الحسین(ع) و حضرت زینب(س) ، برگزاری یک برنامه واحد و یکپارچه در شهرستان ، جلوگیری از رفتن هیات عزاداری به شهرهای اطراف ، شناسایی افراد و نیروهای فرهنگی شهرستان و استفاده از پتانسیل به القوه آنها ، وحدت بین شهر ها و شهرک ها اطراف و شهرستان را عنوان و در ادامه گفت جوانانی از  شهرستان دزفول با تبادل نظرات نسبت به طراحی و برگزاری این مراسم عظیم تصمیم گرفتن و در این ۱۴ سال مورد استقبال بی نظیر عزداران محب اهل بیت قرار گرفتند و این مهم ما را بر آن داشت تا نسبت به ارتقاء کیفیت آن تلاش بیش از پیش داشته باشیم.

نوری یادآور شد مراسم اربعین امسال حتما راس ساعت ۶:۳۰صبح از درب حرم حضرت سبزقبا(ع) شروع و در ادامه عزاداران حسینی به سمت امامزاده  محمد بن جعفر طیار(ع) حرکت خواهند کرد لازم به ذکر است که امسال تغییراتی در کلیات مراسم ایجاد خواهد شد

ناصر نوری  همچنین اظهار داشت از برنامه های ستاد اربعین شهرستان دزفول می توان به دیدار با رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس و مراسم زیارت عاشورا در جوار شهدای گمنام اشاره کرد.

 مسئول ستاد اربعین شهرستان دزفول از برگزاری همایش تقدیر و تشکر از خیرین حسینی در شهرستان در آینده نزدیک و همایش دختر سه ساله امام حسین(ع)حضرت رقیه(س) در مورخ جمعه ۷/۹/۹۳  با سخنرانی دکتر سنگری  و اجرای مراسم تعزیه حضرت رقیه(س) خبر داد و در ادامه گفت در روز شنبه و یک شنبه مورخ ۸ و ۹ آذر ماه ۹۳ مراسم تعزیه حضرت رقیه(ع) برگزار و  اطلاعات بیشتر درآینده نزدیک اطلاع رسانی خواهد شد.

در پایان لازم به توضیح است که در طول جلسه پیشنهاد هایی از جمله داشتن یک دبیرخانه دائمی اربعین در شهرستان ، برگزاری نمایشگاه عکس در طول مسیر کاروان اربعین و همچنین پخش بروشور در خصوص زندگینامه ائمه و واقعه عاشورا ارائه شد.

پیاده روی اربعین حسینی دزفول

پلاک-سیاسیون

 

ارسال نظر

     


-->