پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

مراسم بزرگداشت عالم‌ربانی آیت الله مهدوی کنی جمعه دردزفول برگزارمی شود

آیت الله  محمد رضا مهدوی کنی از یاران نزدیک امام  خمینی (ره) بوده که پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز همواره در خدمت نظام بود.

امام جمعه دزفول  افزود: نقش آیت الله مهدوی کنی در پیشبرد اهداف نظام و انقلاب اسلامی به عنوان روحانی برجسته در نظام اسلامی همواره مهم، موثر و تاثیر گذار بوده است.

امام جمعه  شهرستان دزفول همچنین از برگزاری مجلس بزرگداشت این عالم ربانی در مصلای جمعه این شهر در روز جمعه دوم آبان ماه خبر داد.

به دنبال ارتحال رییس مجلس خبرگان رهبری ، اساتید ، دانشجویان و کارکنان دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول نیز در بیانیه ای درگذشت آیت الله مهدوی کنی رییس دانشگاه امام جعفر صادق(ع) را تسلیت گفتند.

در بیانیه این دانشگاه آمده است: آیت الله مهدوی کنی عالم ربانی و از یاران معتمد امام راحل(ره) قبل از انقلاب یک مبارز انقلابی تمام عیار و در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره در خدمت انقلاب و نظام اسلامی بود که خدمات وی هرگز فراموش نخواهد شد.

ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول نیز در بیانیه ای درگذشت آیت الله مهدوی کنی را تسلیت گفت.

به دنبال ارتحال آیت الله مهدوی کنی رییس مجلس خبرگان رهبری ، از سوی رییس جمهوری دو روز عزای عمومی اعلام گردید.

لازم به ذکر است مراسم بزرگداشت از سوی حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی دزفولی ، امام جمعه ی دزفول و مهندس آصفی ، فرماندار دزفول با حضور اقشار مختلف مردم مسلمان و ولایت مدار دزفول ، روز جمعه دوم آبان ماه از ساعت ۱۱ الی  ۱۲صبح در مصلی امام علی (ع) برگزار می گردد.

آیت الله مهدوی کنی

ایرنا

اخبار مرتبط