مراکز غیر مجاز ترک اعتیاد در دزفول تعطیل شدند - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
28th، ژوئن 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 28 th ژوئن 2016 ساعت 9:51 ب.ظ | کد خبر: 44655  

از عواملی که در ترک و کاهش مصرف مواد مخدر در جامعه مؤثر است عوامل تشویقی برای حضور مفید و مؤثر معتادین در جامعه پس از ترک مصرف مواد مخدر است.

به گزارش دزمهراب رئیس اداره بهزیستی دزفول گفت: در شهرستان دزفول سه مرکز ترک مواد مخدر مجاز در حال فعالیت هستند که توانسته‌اند در ترک مصرف مواد مخدر در شهرستان و مراجعان خود قدم‌های خوبی بردارند.

فریدون عبدی اظهار داشت: یکی از مسائلی مهمی که در وابستگی افراد به مواد مخدر و مصرف دخانیات مؤثر است عواملی مربوط به خانواده و زندگی در این فضا است.

وی افزود: بودن اختلالات خانوادگی و نبود یک فضای مناسب برای تربیت و زندگی کودکان یکی از مهم‌ترین عوامل مصرف مواد مخدر و سوق دادن افراد به مصرف این مواد بوده که با آموزش و ارائه فرهنگ صحیح باید عوامل آن شناسایی و رفع شوند.

رئیس اداره بهزیستی دزفول عنوان کرد: والدین باید به این موضوع توجه داشته باشند که در دوران کودکی باید ضمن ایجاد امنیت روحی و روانی برای کودکان در خانواده حس اعتماد به نفس آن‌ها را نیز بالا ببرند تا در بزرگ سالی در برابر مشکلات توان مقاومت داشته باشند.

وی گفت: کودکان باید در خانواده به گونه‌ای تربیت شوند که مهارت نه گفتن به پیشنهادهای نامعقول هم سالان و سودجویان را داشته باشند تا در دام معضلات اجتماعی گرفتار نشوند و خود را از دام مصرف مواد نجات دهند.

عبدی بیان کرد: در شهرستان دزفول  ضمن برخود با مراکز غیر مجاز در حال  سه مرکز ترک مواد مخدر مجاز در حال فعالیت هستند که توانسته‌اند در ترک مصرف مواد مخدر در شهرستان و مراجعین خود قدم‌های خوبی بردارند.

وی افزود: میزان حضور افراد در مراکز ترک اعتیاد یک ماه بوده که در طول این مدت سعی می‌شود ضمن بیان اثرات منفی مصرف مواد مخدر راهکارهای کاهش مصرف مواد مخدر در اختیار شهروندان و مراجعه کنندگان این واحدها قرار گیرد.

رئیس اداره بهزیستی دزفول اظهار کرد: یکی دیگر از عواملی که در ترک و کاهش مصرف مواد مخدر در جامعه مؤثر است عوامل تشویقی برای حضور مفید و مؤثر معتادین در جامعه پس از ترک مصرف مواد مخدر است.

وی گفت: به همین جهت، ایجاد فرصت‌های شغلی و پرداخت تسهیلات بانکی با همکاری بخش‌های مختلف شهری در اختیار این قشر در شهرستان قرار می‌گیرد تا از ظرفیت این افراد در افزایش بستر تولید و اقتصاد کشور قرار گیرد.

تسنیم
ارسال نظر

     


-->