16th، مارس 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 16 th مارس 2014 ساعت 12:48 ق.ظ | کد خبر: 12323  

مردم شهرستان دزفول در روز بزرگداشت شهدا، با گرامیداشت یاد شهیدان گلگون کفن ، با آرمان های شهدا تجدید میثاق کردند.
به گزارش دزمهراب شهید واژه ای آسمانی در تمام طول تاریخ، واژه ای به قداست حق، واژه ای به قداست عشق، واژه ای به قداست تمام آرزوهای زمینیان برای رسیدن به آمشی ابدی است.

۲۲ اسفند روز گرامیداشت نام و یاد شهید در تقویم، بهانه ای شد برای واژه سازی وانگیزه ای شد برای نوشتن آنچه با نام ایثار و ازخودگذشتگی متبلور می شود.
همشیه از شهید گفتن و از شهید شنیدن روح را جلا می دهد انگارحتی وقتی به کلمه شهید فکر می کنم تمام داشته هایم رنگ و بوی خدایی می گیرند، گاهی چنان ازواژه ها لبریز می شوم که مجالی برای نوشتن نمی یابم.
سال هاست که مردم سرزمینم برای اعتلای آرمانهایی که بدان اعتقاد دارند صبورانه با مشکلاتی سخت دست و پنجه نرم می کنند و در این میان از ایثار بهترین و عزیزترین داشته هایشان دریغ نورزیده اند.
مادرانی که با عشق به اسلام وبرای ادای کمترین دین به برگزیدگان خداوند بر روی زمین، فرزندانشان را با سلام و صلوات به مصاف یزیدیان روزگار خود می فرستند، پدرانی که به رغم چکیدن آرزوهای ناتمامشان برای فردای فرزندانشان، آنان را برای یادگیری درس پایمردی و ایثار به مقابله با کفر و اهریمنان زمان بدرقه می کنند، آری پدران و مادران سرزمین من سال هاست که در مکتب حسین (ع) درس دلداگی و ایثار آموخته و در امتحان عشق سربلند بیرون آمده اند.
تقدیم هزاران شهید، جانباز و ایثارگر برای بقای آرمانهایی اسلامی و برآمده از اسلام گویای بصیرت و عمق آگاهی مردان و زنان سرزمین من است.
آری این راه هنوز هم ادامه دارد، راهی به بلندای تاریخ و به سختی روزگار، راهی برای رسیدن به رهایی، راهی برای رسیدن به آرزوهایی فراخ، که بدخواهان سرزمینم هرگز تاب رسیدن مردم کشورم به این آرزوها را ندارند.
می خواهند باشند به هرقیمتی شده حتی به قیمت ترور فرزندان برومند و دانشمند سرزمینم، فرزندانی که به زعم باطلشان با شهادت آنان پرونده توسعه و پیشرفت کشور من بسته خواهد شد، زهی خیال باطل.
آنان از اراده سترگ جوانان سرزمینم غافلند، غافل از اینکه هرگز حتی سرسوزنی بر سر آرمانهای بلند نظام اسلامی معامله ای نخواهدشد، غافلند از اینکه ایران عزیز برای ایستادن دربرابر اینهمه نامهربانی از سوی بدخواهان به خون هزاران شهید تکیه داده و در این راه ذره ای از همت فرزندانش کم نشده و تمام مردان و زنان این سرزمین تا پای جان به آرمانهای نظام خود پایبندند.
ایران اسلامی برای رسیدن به جایگاه واقعی خود در جهان امروزی راهی پرپیچ و خم در پیش رو دارد و این امرجز با همت، رشادت، ایثار و از خودگذشتگی جوانان این سرزمین محقق نخواهد شد.

shohadatajdidebeyat.ba00001

ارسال نظر

     


-->