مرکزتخصصی حوزه های علمیه خواهران در دزفول ایجاد می شود - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
10th، ژانویه 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 10 th ژانویه 2014 ساعت 3:27 ب.ظ | کد خبر: 11270  

آقای اصغر عبداللهی معاون اداری مالی حوزه های علمیه خواهران کشور گفت: با توجه به سفرقبلی که از دزفول و کل استان خوزستان داشتم به نظرم رسید که دزفول شهرستانی است که از نظر سرمایه انسانی بالقوه، خیلی قوی است. تجربه تاریخی آن خصوصاً در دوران جنگ هم نشان داد که از نیروهای فاخر بسیار خوبی برخوردار است، هم صلابت و هم هوش و استعداد خوبی دارند، و این جا شهر بسیار پویایی است یعنی دارای حیات بیولوژیکی است و نمی شود به آن یک جغرافیا اطلاق کرد، بلکه یک تاریخ مثبت و درخشانی در جغرافیای کشور جمهوری اسلامی است.

این معنا به فکرم افتاد که ما در کنار حوزه های علمیه ای که در سطوح مقدماتی در دزفول ایجاد می کنیم، خوب است که در عرصه ملی و بین المللی هم بیاییم حوزه های تخصصی را دایر کنیم، رشته هایی چون فقه، فلسفه، اصول، علوم سیاسی، علوم تربیتی و… تا بتواند تأثیر متقابلی هم روی کشورهای همسایه بگذارد.

پتانسیل زبان عربی در دزفول یک پتانسیل خیلی خوبی است و این استعداد بالقوه به ما انگیزه داد در صورتی که این جا یک مؤسس و متقاضی مناسبی داشته باشد مرکز تخصصی حوزه های علمیه خواهران را در دزفول ایجاد کنیم. اولاً کل استان را در اولویت تحت پوشش قرار دهند تا این که خانم ها هر چه کمتر تردد کنند و به محور خانه و خانواده نزدیک شوند مطلوب است، ثانیاً اگر کسانی علاقمند بودند از ظرفیت برون استانی استان خوزستان هم به این حوزه بیایند درس بخوانند، برای آن ها زمینه ای فراهم شود.

خوشبختانه الان در دزفول زبانهای مختلفی متداول است قاعدتاً با تعاملی که با “جامعه المصطفی” در آینده خواهیم داشت، اگر امکاناتش به وجود بیاید و هماهنگی که با حضرت آیت الله اراکی خواهیم کرد، این مدرسه می تواند یک مدرسه ترکیبی باشد، یعنی از طلاب غیر ایرانی هم پذیرش کنند.

 ما در مرکز حوزه علمیه خواهران، به لحاظ ارادت پیشینه ای که به شهرستان دزفول داریم آمادگی خودمان اعلام می کنیم که این کار انجام بشود. مقدمتاً هم ۳۰ هزار متر زمین برای این کار پیش بینی شده بود روبروی پایگاه وحدتی، جای بسیار خوبی است، در اختیار وزارت نیرو بود که این را به حوزه علمیه خواهران واگذار کرد. یک فرایند دو ماه ای هم دارد که ما اسناد حقوقی اش را به نام این مرکز منتقل می کنیم. زمین که فراهم شود زمینه ساختمان می شود. خودمان هم کمک می کنیم.

انشاءالله مسئولین نظام هم یک نگاه ملی و بین المللی داشته باشند، نه یک نگاه شهرستانی، که بتوانیم انشاءالله از این جا همین طور که این جا سرداران خوبی را تربیت کرد برای نظام، شهدای بزرگی را تحویل جامعه اسلامی داد، بتواند عالمه های فیلسوف و فقیه و فاخری را هم برای اسلام و نظام تشیع بتواند انشاءالله تربیت کند. ما آمادگی داریم انشاءالله این جا زمینه را به وجود بیاوریم، انشاءالله شما هم همراهی کنید.

من فکر می کنم اگر آقایان از الآن اقدام کنند،ظرف ۳ سال می شود فاز اول را بهره برداری کرد و فازهای بعدی هم در یک دوره و فرایند زمانی مناسب خودش. برای ۳ سال آینده یعنی سال ۹۵ انشاءالله بتوانیم پذیرش کنیم.

ما فقط برای کار افتتاحی شما یک موافقت اصولی می گیریم بعد کار می کنیم، پروانه بهره برداری را می گیریم. ما اصولا با این رفتار موافقیم دیگر باید حضرت آیت الله اراکی و آیت الله شفیعی واستانداری هم کمک کنند، آیت الله جزایری هم با این کار موافقند، تأیید و تقویت می کنند و بتواند انشاءالله با یک همّیت و اهتمامی که در منطقه علما و مسئولین به خصوص امام جمعه دزفول “حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی”خواهند داشت و  در سطح ملی هم این حمایت را مسئولین نظام کنند چراکه این شهرستان قابلیت و شایستگی را دارد که گروهی از طالب های فقیه و فیلسوف را که آیت الله اراکی هم امروز در بیانشان بود؛ در دزفول تربیت شوند.

eftetahiye.hoze_.azzhra00014-176x132

مجددز

ارسال نظر

     


-->