مرکز تحقيقات نانو زيست فناوري در دزفول فعاليت خود را آغاز کرد. - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
12th، آوریل 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 12 th آوریل 2016 ساعت 6:01 ب.ظ | کد خبر: 41798  

مرکز تحقیقات نانو زیست فناوری در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش دزمهراب مدیر پژوهشی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول گفت: این مرکز با محوریت صنایع تبدیلی و با توجه به نیازهای کشاورزان در تولید محصولات این حوزه،  فعالیت خود را آغاز کرده است.

محمد ذاکر مشوق اظهار داشت: توجه به رشد و گسترش حوزه علم و فناوری اولویت نخست خدمات آموزشی و فرهنگی امسال این دانشگاه  در حوزه‌های مختلف علمی و آموزشی است.

وی افزود: به همین جهت و با توجه به ظرفیت علمی و جغرافیایی منطقه، رشد بستر و شاخص‌های علمی این دانشگاه  در حوزه‌های مختلف آب و انرژی مورد توجه قرار گرفته است.

مدیر پژوهشی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول عنوان کرد: به همین جهت شورای سیاست گذاری حوزه آب و انرژی با همکاری سازمان آب و فاضلاب استان خوزستان و سه سد و شرکت دز و کرخه و آبیاری شمال استان خوزستان تشکیل و آغاز به کار کرده است.

وی گفت: هم چنین با همکاری بخش‌های مختلف شهری، دبیرخانه کنترل کیفی رودخانه دز نیز با همکاری دانشگاه صنعتی جندی شاپوردزفول ، فعالیت خود را آغاز کرده  و توانسته خدمات گسترده در بخش حفاظت از این بستر آبی در شمال استان خوزستان را فراهم کند.

مشوق بیان کرد: با اجرای این طرح‌ها و تشکیل جلسات مشاوره امکان نظرسنجی و نیاز سنجی و نیز بررسی راه‌کارهای علمی و منطقی در حوزه آب و انرژی به نحوی مطلوب پیش بینی و فراهم شده است.

مدیر پژوهشی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول گفت: توجه به حفظ و توسعه کاوش و بازسازی آثار تاریخی سایت باستانی جندی شاپور و همکاری با شهرداری دزفول در جهت معماری شهری دزفول و توسعه خدمات کشاورزی از جمله برنامه‌ها و اهداف این دانشگاه  است.

ارسال نظر

     


-->