7th، می 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 7 th می 2014 ساعت 1:44 ق.ظ | کد خبر: 14838  

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری دزفول از ساخت مستند “دزفول نگین خوزستان” خبر داد.نرررررررررررررغ
رو‌ح‌الله بهشتی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ـ منطقه خوزستان ـ اظهار کرد: با توجه به این که هر شهرستانی باید از ظرفیت‌های خودش به درستی استفاده کند دزفول نیز به خاطر میراث فرهنگی غنی، مناطق طبیعی و صنعت کشاورزی می‌تواند به مثابه یکی از مناطق مهم گردشگری در کشورمعرفی گردد
وی در ادامه  افزود: در واقع دزفول جز صنعت کشاورزی و گردشگری هیچ راه دیگری برای جذب سرمایه وتولید اشتغال   ندارد.
بهشتی‌فرد بیان کرد: با توجه به این که دزفول از نظر جاذبه‌های گردشگری و طبیعی برای مردم شناخته شده نیست ما اقدام به ساخت فیلم مستند از کلیه جاذبه‌های طبیعی، میراثی، فرهنگی و کشاورزی این شهرستان کردیم.
او با بیان اینکه تاکنون ۶۰ درصد این مستند ساخته شده اظهار کرد: این مستند توسط یک هلی‌کم و پهپاد پیشرفته فیلم‌برداری شده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری دزفول درباره عوامل این مستند گفت: این مستند با نظر ” مهندس کرمی نژاد” شهردار دزفول و به تهیه‌ کنندگی و سفارش معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری دزفول و کارگردانی” سعید راشدی” ساخته می‌شود.
او درباره این مستند بیان کرد: این مستند از شمالی‌ترین نقطه دزفول یعنی کوه کینو و دریاچه تمی آغاز می‌شود و به سمت جنوبی‌ترین نقطه دزفول که رود دز از آن خارجی می‌شود ادامه دارد. در این مستند همه آبشارها، رودخانه‌ها، سد دز، رودخانه دز، نمای شهرستان، محوطه‌های باستانی، شهر جندی‌شاپور، چغامیش، چغازنبیل، باغات مرکبات و کلاً هر چیزی که در دزفول جاذبه گردشگری محسوب می‌شود فیلم‌برداری شده است.
بهشتی‌فرد همچنین ادامه داد: این مستند به این گونه آغاز می‌شود که ابتدا توسط انیمیشن دزفول باستانی ساخته می‌شود و به ۲۵۰۰ سال پیش برمی‌گردد و شهر جندی شاپور، ساخت پل ساسانی و زمان شیخ مرتضی انصاری را نیز می‌بینیم.
او توضیح داد: دوربینی که این مستند توسط آن ساخته می‌شود از فاصله یک پایی تا ۱۵۰۰ پایی را به صورت دیجیتال و Full HD  تصویربرداری می‌کند.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری دزفول اظهار کرد: این مستند اولین کاری است که در کشور به این صورت ساخته می‌شود و قرار است چهارم خرداد ۹۳ به مناسبت روز دزفول در شبکه‌های سراسری پخش شود.

ارسال نظر

     


-->