14th، آوریل 2019
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 14 th آوریل 2019 ساعت 11:06 ق.ظ | کد خبر: 55555  

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به اقدامات این معاونت در مناطق سیل زده گفت: مشکلی درخصوص تامین دارو در مناطق سیل زده شمال استان خوزستان وجود ندارد و در صورت هرگونه کمبود و نقص نسبت به رفع آن اقدام می شود.

داود سلمانپور افزود: قبل از نوروز جلسات بحران در دانشگاه علوم پزشکی دزفول برگزار و پیش بینی دارویی برای ۶ ماه آینده انجام شد.
وی اظهار داشت: درخصوص تامین داروی بیماران خاص نیز تمهیدات لازم اندیشیده شد و هیچ مشکلی درخصوص تامین این داروها در شمال خوزستان پیش نیامد.
وی افزود: اکنون نیز وضعیت دارویی در مناطق تحت پوشش به صورت شبانه روزی رصد و نقص های موجود برطرف می شود زیرا داروهای بیماران خاص نیازمند فضای سردخانه ای خاصی هستند که حتما باید رعایت شود.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: تمام اقدامات از جمله عرضه دارو و خدمات پزشکی به سیل زدگان با همکاری دولت به صورت رایگان به بیماران ارائه می شود.
وی افزود: ازدحام و پراکندگی بیماران به طور قطع مشکلاتی ایجاد می کند ولی پرسنل توجیه شده اند و با تلاش شبانه روزی خود در حال خدمت رسانی هستند ضمن اینکه در بازدید از مناطق سیل زده مشکلات و نواقص برطرف شده است.
سلمانپور اظهار داشت: با همکاری داروسازان شهرستان دزفول محموله هایی شامل دارو، شیرخشک، پوشک و لوازم بهداشتی به مناطق سیل زده ارسال شده است.
وی با اشاره به اینکه چندین کامیون شیر و آب معدنی به مناطق سیل زده استان خوزستان ارسال شده است، افزود: افزون بر ۵۰۰ قوطی شیرخشک برای نوزادان توسط شرکت پگاه خوزستان تهیه و بین سیل زدگان توزیع شده است.
وی با بیان اینکه ۵۰۰ قوطی شیر خشک دیگر نیز به مرکز استان ارسال می شود، ادامه داد: پیش از این چند کامیون شیر و آب معدنی توسط این شرکت به مناطق سیل زده ارسال شده است.
سیلاب فروردین ماه خسارت های زیادی به زیرساخت های شهرستان دزفول وارد کرده است و منجر به تخلیه چندین روستا شد.

ایرنا

ارسال نظر

     


-->