پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

مصرف برق در دزفول به وضعیت بحرانی رسید

مدیر توزیع برق شهرستان دزفول با اشاره به مصرف بالای برق در این شهرستان گفت: مصرف برق در شهرستان دزفول به وضعیت بحرانی رسیده است و اگر وضع به همین منوال ادامه یابد خاموشی های ناخواسته را تجربه خواهیم کرد.

به گزارش دزمهراب اقبال طیب طاهر شامگاه پنجشنبه در نشست مدیریت بحران دزفول در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان افزود: ظرفیت برق کل کشور ۸۰ هزار مگاوات است که در شرایط نرمال نمی‌توانیم بیش از ۷۵ درصد این ظرفیت را که معادل ۶۱ هزار مگاوات است، استفاده کنیم.
وی گفت: پارسال پیک مصرف برق در دزفول، مربوط به تاریخ ۲۰ تیرماه با ۵۲۸ مگاوات بود که امسال در تاریخ ۲۲ خرداد با ۵۶۰ مگاوات ثبت شد درحالی که پارسال در همین تاریخ پیک مصرف ۵۰۴ مگاوات بود.
دزفول بیشترین رشد مصرف برق در استان خوزستان را دارد
مدیر توزیع برق دزفول با بیان اینکه مجموع مصرف برق در استان‌های آذربایجان، مازندران، کردستان و کرمانشاه با مصرف برق در دزفول برابری می‌کند، گفت: دزفول بیشترین رشد مصرف برق در خوزستان را دارد و نسبت به شهر قبل از خود ۵۰ درصد رشد مصرف برق داشته است.
وی وضعیت مصرف برق در دزفول رابحرانی خواند و گفت: هشت هزار اشتراک برق در سال‌های ۹۷ و ۹۸ در دزفول اضافه شده در حالی که نه در شرکت توزیع و نه در انتقال برق رشد چندانی نداشته‌ایم.
وی با بیان اینکه در زیرساخت‌های توزیع و انتقال برق دزفول رشد نداشته‌ایم، افزود: دزفول با ۱۶۰ هزار اشتراک، بیشترین اشتراک برق خوزستان را دارد.
مدیر توزیع برق دزفول بیان کرد: سال ۹۶، چهار هزار و ۷۸ اشتراک برق، سال ۹۷ چهار هزار و هفت اشتراک و امسال ۴۷۰ تقاضای اشتراک برق داشته‌ایم.
وی گفت: ۷۱ درصد اشتراک برق در دزفول مربوط به مصارف خانگی است به همین منظور فعالیت‌های تشویقی فراوانی از سوی شرکت توزیع برق برای این مصارف اعمال شده که ۶ برنامه آن شامل استان خوزستان می‌شود.
وی به بالابودن رشد اشتراکات برق دزفول نسبت به سایر شهرهای خوزستان اشاره کرد و افزود: به علت افزایش مصرف برق بر خلاف میل برنامه خاموشی اعمال کردیم لذا مردم باید شرایط موجود را درک و به جای چند کولر، از یک کولر در منزل استفاده کنند.
مردم در ساعات پیک مصرف برق صرفه جویی کنند
طیب طاهر گفت: ساعت ۱۳ تا ۱۷ و غروب تا ساعت ۲۳ زمان پیک مصرف برق محسوب می‌شود که انتظار می‌رود شهروندان با صرفه جویی در مصرف برق همکاری لازم را داشته باشند.
وی با بیان اینکه در بخش توزیع و انتقال برق مشکل داریم افزود: ادارات ملزم به مصرف بهینه برق هستند و در صورتی که بیش از حد مجاز برق مصرف کنند مجبور به قطع برق آنها خواهیم بود.
طیب طاهر در خصوص برق بیمارستان‌ها، اورژانس و اتاق عمل نیز گفت: این مراکز باید مجهز به دیزل باشند تا دچار مشکل نشوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز گفت: هیچ بیمارستانی بدون دیزل راه اندازی نمی‌شود.
یوسف پریدار افزود: بیمارستان زنان و زایمان دزفول با ۹۵ درصد پیشرفت از یکسال پیش به علت نبود اعتبار برای خرید دیزل بهره برداری نشده که با تأمین ۷۰ میلیارد ریال اعتبار ۲ دیزل راه اندازی خواهد شد.
جمال الدین برفر مدیر شرکت آب و فاضلاب دزفول نیز گفت: بیشترین قطعی آب در نواحی صنعتی ناشی از قطعی برق است.
وی افزود: ۷۰ درصد مهاجرت‌ها به استان خوزستان به شهرستان دزفول بوده که این امر ما را مکلف می‌سازد زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم.
وی اضافه کرد: باید آستانه تحمل مردم را بالا ببریم و مصرف هدفمند شود چرا که قطعی آب و برق در برخی کارخانه‌ها موجب فساد مواد می‌شود و خسارت‌های زیادی به همراه خواهد داشت.
مدیر توزیع برق دزفول نیز گفت: ۵۵ مگاوات معادل ۱۰ درصد مصرف برق دزفول مربوط به صنایع است که باید اطلاع‌رسانی شود تا کارخانه‌ها زمان استفاده از برق را به جای زمان پیک مصرف به زمان دیگری موکول کنند تا دچار مشکل نشوند.
در این نشست مقرر شد بیمارستان‌ها و برق چاه‌های آب شهرستان دزفول در برنامه خاموشی مستثنی شوند.

مصرف برق در دزفول به وضعیت بحرانی رسید

اخبار مرتبط