مطلب ارسالی یک همشهری/ سفر هیئت آلمانی به دزفول؛ مفید یا مخرب؟ - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
21st، آوریل 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 21 st آوریل 2016 ساعت 3:07 ب.ظ | کد خبر: 42227  

متنی که مشاهده می کنید یادداشتی است که یکی از همشهریان برای دزمهراب ارسال کرده است و دزمهراب به پاس احترام به همشهری عزیزمان این مطلب را منتشر می کند.

تذکر: انتشار این یادداشت به معنای انتساب مواضع آن به سایت دزمهراب نمی باشد بلکه تمام نوشته هایی که در وسعت اصول انقلاب توسط دوستان ارزشی شهرستان ارائه می شود در این سایت به نمایش گذاشته می شود.

دزمهراب: چند روز پیش بود که خبری در خبرگزاری ها توجه خیلی ها را به خود جلب کرد . “بازدید یک هیئت آلمانی از دزفول و دیدار با شهردار …” .

این خبر غرب زدگان و غرب پرستان را قطعا به شدت خرسند خواهد کرد واز این پس باید منتظر بمانیم تا ایشان یکی پس از دیگری مقاله و یادداشت بنویسند که “دزفول در مسیر توسعه” و تقدیر کنند از مسئولین شهری که دانسته یا نادانسته خلاف شعار سال حرکت کرده اند که “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” و شاهد باشیم که همچنان بزرگان انقلابی دزفول به دلایل فراوان گفته و ناگفته سکوت کنند و در میانه این سکوت غرب زدگان و غرب پرستان و انقلاب نافهمان ، دزفول را از آن فرهنگی که این شهر را به پایتخت مقاومت ایران و فخر اسلام در جهان تبدیل ساخته بود ، دور سازند .

این متن که از سوی جوانان دلسوز انقلابی خطاب به مسئولان شهری است نه از این باب است که خدای ناکرده آنان را به دشمن متصل سازیم یا آنکه آنان را به جهل متهم سازیم بلکه از آن روست که ندای دلسوزانه جوانان انقلابی را به گوش مسئولان رسانیم و عواقب چنین مسائلی را که به ضرر مردم و مسئولان دزفول و ایران است را به گوش ایشان رسانیم .

۱٫ در ابتدای مطلب از دست اندرکاران فرهنگی شهر دزفول این سوال مطرح است که از کجا می توان متوجه شد که دزفول پایتخت مقاومت ایران است ؟ به عبارت دیگر اگر افرادی از سایر شهرهای ایران یا در نگاهی کلان تر از کشور های خارجی بدون دانستن پیشینه دزفول وارد دزفول شود از کجا باید بداند که این شهر دارالمومنین است و پایتخت مقاومت ایران؟

این سوال که در مرحله اول از مسئولان فعلی و گذشته دزفول می بایست پرسیده شود از آن جهت به ذهن خطور می کند که این گروه آلمانی که از دزفول بازدید نموده اند و قرار است ظرفیت های این شهر را شناسایی کنند در حالی که هیچ گاه فرهنگ ایمان و مقاومت مردم بزرگوار دزفول را درک نکرده و نخواهند کرد چگونه خواهند توانست طرحی مناسب جهت پیشرفت دزفول درعرصه های گوناگون ارائه دهند؟

۲٫ مسئولان خدمت گزار دزفول که در بنر های تبلیغاتی ، شعار امسال که توسط مقام معظم رهبری بیان شد را به خوبی پوشش دادند باید نشان دهند که در عرصه عمل هم حقیقتا پیگیر اجرایی ساختن دستورات امام خامنه ای هستند .

“اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” در این زمینه یعنی اعتماد به قشر نخبه و فرهیخته درون دزفول و کشور و سپردن کار به دست آنان. این اعتماد علاوه بر ایجاد اشتغال برای نخبگان دزفولی و حل بخش عظیمی از معضل اشتغال فواید فراوان دیگری نیز دارد که برخی از آن ها عبارت اند از:

الف) حفظ نخبگان و فرهیختگان دزفول که به دلیل عدم اعتماد به آنان از شهر رفته اند

ب) تربیت مدیران و متخصصان جوان در دزفول که در آینده منافع فراوانی را به شهر،کشور و جهان اسلام خواهند رساند.

تربیت مدیران و صدور آنان به رده های بالای کشور در عرصه های فرهنگی ، سیاسی ، اقتصادی ، نظامی و … از تجربه های بسیار موفق و آشکار دزفول است که نتایج آن در سطوح مختلف مدیریتی کشور قابل مشاهده است و دزفول را به عنوان قله ای در ۸ سال دفاع مقدس مطرح ساخته است .

۳٫ ممکن است مخاطبین این متن بیان دارند که دعوت از گروه های خارجی منافاتی با اعتماد بر نیروی نخبه ی جوان داخلی ندارد . اما حقیقتی که ایشان باید بدان بنگرند این است که دعوت از گروه های خارجی هزینه های فراوان دعوت ، پذیرایی ، هدیه و پیگیری را در طول سالیان دراز بر شهر و کشور تحمیل می کند که اگر همه یا بخشی از این هزینه در اختیار جوانان نخبه شهر و کشور قرار گیرد ایشان خواهند توانست بر بسیاری از این مسائل غلبه کنند.

مگر نبود که اعتماد به جوانان نخبه در ابتدای انقلاب و ۸ سال دفاع مقدس ابر قدرت های جهان را که همگی کمر به شکست انقلاب بسته بودند را به زانو درآورد(که بسیاری از همان جوانان امروز با تکیه بر تجربیات پیشین بر پست های مدیریتی در شهر و کشور تکیه زده اند).امروز که جمهوری اسلامی ایران در همه ی عرصه ها از دیروز پیشرفته تر است چرا اعتماد به جوانان نتواند دشمنان انقلاب را به زانو در آورد و دزفول را به عنوان الگویی برای پیشرفت در کشور و جهان مطرح سازد؟

۴٫ یکی از مقوله های مورد تاکید رهبر معظم انقلاب در ماه های اخیر مسئله نفوذ می باشد که پرداختن به جزئیات و کلیات آن در این مجال نمی گنجد . لکن کارشناسان و متخصصانی که در این مقوله پژوهیده اند بیان داشته اند که یکی از راه های عملیاتی نفوذ دشمنان برای تضعیف پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ارسال گروه های مشاوره علمی به خصوص در حوزه انرژی های پاک و مسائل زیست محیطی مرتبط با مسائل شهری است که در سطوح کلان ملی و سطوح پایین تر لازم است رخ دهد. به همین جهت لازم است که مسئولان مربوطه دقت های لازم و کافی را در این زمینه به خرج داده و اجازه نفوذ دشمنان انقلاب اسلامی به هر طریق ندهند .

جمع بندی : در پایان لازم به ذکر است که این نوشته نه از باب متهم کردن کسانی است که در دعوت و پذیرایی از هیئت آلمانی نقش داشته اند ؛ بلکه از باب مطالبه گری قشر جوان دانشجو است که امام خامنه ای این وظیفه را بر عهده آنان نهادند و فرمودند: “اوّلین فریضه‌ی دانشجویی عبارت است از آرمان‌خواهی.” و امید است که موجبات پیشرفت دزفول و کشور را هر چه بیشتر فراهم سازد و زمینه ی اعتماد بر جوانان در امور مهم را ایجاد نماید.

حامد گل پیچی

ارسال نظر

     


-->